اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ابوترابی فرد: نظام برآمده از آموزه‌های دینی بر دو رکن رهبری صالح و خواست ملت استوار است

آغاز برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر

آغاز برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر

گروه سیاسی/ سالروز رجعت تاریخی امام خمینی(ره) به ایران در 12 بهمن 1357 و شروع دهه فجر، روز گذشته با برگزاری مراسمی همچون رژه موتورسواران در سراسر کشور و غبارروبی و عطرافشانی محل تولد امام خمینی در شهرستان خمین گرامی داشته شد.

مراسم گرامیداشت سالگرد ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در تهران و در محل مرقد مطهر امام(ره) نیز با سخنرانی حجت‌‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد انجام شد. امام جمعه موقت تهران در این سخنرانی اقتدار امروز ملت ایران را برآمده از مقاومت و ایستادگی‌شان دانست و با بیان اینکه امام بزرگوار نماد عقلانیت، عزم، ایمان و ایثار بود درباره قیام تاریخی مردم ایران به رهبری امام گفت: در بهمن 57 یک قیام مهم به نام اسلام به پیروزی رسید که اصالت فرهنگی و نقش قرآن و عترت را در مدیریت و هدایت جامعه اسلامی و رویارویی با زیاده‌خواهان جهان به نمایش گذاشت.
به گزارش ایرنا، ابوترابی‌فرد در ادامه گفت: امام به عنوان یک فقیه در تراز قرآن راه را برای شکل‌گیری نظام سیاسی هموار کرد که اولاً بر اصول و مبانی قرآن و سنت پیامبر اعظم(ص) و سیره پیشوایان معصوم دین استوار باشد و ثانیاً با تکیه بر این ارکان و اصول راه را برای عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران و ملت اسلام هموار کند و ثالثاً به عنوان یک قدرت برآمده از دین و ملت اسلام در برابر همه جبهه کفر و نظام سلطه با اقتدار بایستد.
او این اصول سه‌گانه را مبین مشی و مبانی اندیشه سیاسی امام دانست و با بیان اینکه نظام سیاسی برآمده از این آموزه‌ها بر دو رکن رکین رهبری صالح و خواست ملت استوار است، افزود: «رهبری در نظام اسلامی یا باید در دست امام معصوم باشد؛ که قطعاً اقوی و اعلم است. یا در دست فقیه صالح عالم عادل و مقتدر و شجاع باشد که در زمان غیبت شایسته قرار گرفتن در این مکان خطیر است. اصل قطعی برآمده از ده‌ها آیه و روایت است. اصل دوم برای موفقیت این رهبر و پیشوا شناخت و فهم ملت و وفاداری ملت به او است. اگر مردم رهبر صالح را شناختند و در کنار او ایستادند، موفقیت‌ها و پیروزی‌ها قطعی است. رمز پیروزی انقلاب و حرکت عظیم ملت ایران در این دو اصل اساسی است.»
امام جمعه موقت تهران سپس قیام برای خدا را قیامی مبتنی بر علم، معرفت و اخلاص معرفی کرد و گفت: در نظام اسلامی باید همه مدیران این گونه قدم بردارند. بعد از چهار دهه ما  با دولت اسلامی فاصله داریم. قدم اول این بود که نظام اسلامی در 22 بهمن ماه مستقر شد. قدم دوم هم برداشته شد. قدم سوم «دولت اسلامی» است.
او در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره فاصله داشتن با دولت اسلامی، ادامه داد: دولت اسلامی یعنی مجموعه ارکان نظام اسلامی شود و ما با این وضعیت فاصله داریم. مطمئن باشید هنگامی که دولت اسلامی شکل بگیرد، یعنی مدیریت در سطوح بالا و میانی و در نهایت سطوح پایین در دست انسان‌های عالم و اهل ایمان و معرفت باشد، آن گاه مشاهده خواهید کرد که چه رویداد عظیمی رخ خواهد داد.
ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه برای کاهش نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی و تورم و اصلاح نظام اقتصاد کشور باید سلوک مبتنی بر علم و عزم و اراده داشت، گفت: اگر قدم‌ها را درست برداریم، اقتدار دفاعی در عرصه اقتصادی تحقق خواهد یافت. انقلاب اسلامی به قدرت و استقلال سیاسی دست یافته و ملتی که از اقتدار و استقلال سیاسی بهره‌مند است، قطعاً در همه حوزه‌ها از جمله اقتصادی به موفقیت‌های بزرگ دست می‌‌یابد و آینده برای شما و دشمنان شما روشن است. او با بیان اینکه امروز تمام سرویس‌های اطلاعات جهان اتفاق نظر دارند که ادامه حیات انقلاب اسلامی به معنای محو و نابودی رژیم صهیونیستی است، اصلی‌ترین پیامد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را مقابله سازمان یافته با منافع نامشروع و زیاده‌‌خواهانه امریکا و نظام سلطه دانست و گفت: در این راه با قدرت ایستاده‌‌ایم و خواهیم ایستاد.
راه جمهوری اسلامی راه استواری است
تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در آیین بزرگداشت چهل و دومین سالگرد ورود تاریخی امام خمینی(ره) به ایران که پیش از ظهر دیروز در جایگاه جلوس امام در بهشت زهرا(س) برگزار شد، یادآور شد: «شرق و غرب دنیا در طول مدت نهضت امام راحل، با اینکه با هم رقابت داشتند ولی در ممانعت از پیروزی امام با هم هماهنگ بودند و تلاش کردند که امام و نهضت ایشان پیروز نشود. 15 خردادها، 17 شهریورها، زندانی‌ها، تبعید امام و همه این تلاش‌ها فایده‌ای نبخشید و برخلاف اراده مستکبران، نهضت امام پیروز شد؛ نه اینکه فقط شاه ساقط شد بلکه خاندان پهلوی و نظام شاهنشاهی ساقط شد و معجزه پیروزی حق بر باطل را در 22 بهمن 57 دیدیم.»
حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان با اشاره به تلاش‌های بی نتیجه مستکبران دنیا  برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی ایران از طریق  ترور و به شهادت رساندن شخصیت‌های نظام  و به راه انداختن جنگ علیه ایران  با بیان اینکه هر چه خون‌های مظلومان بر زمین ریخت، پایه‌های مبارک انقلاب مستحکم‌تر شد، افزود: پس از آن، انواع توطئه‌ها شکل گرفت و داعش یک نمونه از این توطئه‌هاست و داعش قصد نابودی جمهوری اسلامی را داشتند و سران امریکا به این نکته اعتراف کرده‌اند؛ این توطئه هم باعث استحکام بیشتر نظام شد و زمینه را فراهم کرد که قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی را به اثبات برساند. رحیمیان با بیان اینکه ترامپ سال قبل با وقاحت گفت که فرمان ترور سردار سلیمانی را صادر کرده و دنیا شاهد بزرگترین تشییع پیکر فرمانده نظامی بود و یک سال بعد از آن، جهان شاهد خروج ترامپ از کاخ سیاه‌شان شد، گفت: اینها نشانه پیروزی حق بر باطل است و خداوند حق را بر باطل می‌کوبد تا آن را متلاشی کند و باطل نابود خواهد شد. او در پایان تصریح کرد: راه جمهوری اسلامی راه استواری است و انقلاب پیش می‌رود و امام راحل نوید داد که بیداری ملت ایران از نشانه‌های ظهور امام زمان(عج) است و ایشان در جایی دیگر هم فرمود که انقلاب ملت ایران سرآغاز انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است. این انقلاب تا پیروزی نهایی و تا نابودی امریکا و نابودی قطعی اسرائیل و دنیای استکبار و همچنین برقراری عدالت در جهان به دست حضرت مهدی موعود(عج) ادامه خواهد یافت.
غبار روبی از بیت تاریخی امام در خمین
سالروز ورود بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران به میهن در خمین نیز در  مراسمی با حضور تعدادی از مسئولین استان مرکزی و شهرستان خمین در بیت تاریخی حضرت امام(ره)  در این شهر برگزار شد .غبارروبی از خانه‌ای که امام در آن چشم به جهان گشود به دست تعدادی از دانش آموزان و بسیجیان، گلباران قبور شهدای خمین، گلباران بیت تاریخی امام(س)، نواختن زنگ انقلاب، و بهره برداری از شماری از طرح های صنعتی، علمی و عمرانی با حضور استاندار مرکزی در این شهرستان از برنامه‌هایی بود که در روز نخست دهه فجر  انجام شد. حجت الاسلام سیدعلی حسینی پور، امام جمعه خمین در مراسم برگزار شده در بیت امام با بیان اینکه نظام اسلامی امروز مقتدرتر از همیشه در مسیر آرمان‌های انقلاب حرکت می کند، گفت: جایگاه ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دنیا باید برای نسل جوان تبیین شود. مردم هوشیار و بصیر در طول چهار دهه استقرار نظام اسلامی به آرمان‌های انقلاب و بنیانگذار انقلاب و شهدا وفادار مانده ‌اند.
دیروز همچنین بیت امام(ره) در قم هم گلباران شد.

کپی