اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح تصفیە‌خانە فاضلاب کامیاران همزمان با نخستین روز از دهە فجر

افتتاح تصفیە‌خانە فاضلاب کامیاران همزمان با نخستین روز از دهە فجر

مدیرعامل شرکت آبفای استان کردستان گفت: طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر کامیاران با اعتباری به میزان ٤٥۰ میلیارد ریال اجرا شده و جمعیت ۷۶ هزار نفری شهر کامیاران را زیر پوشش قرار می دهد.

محمدحسین محمدی امروز (۱۲ بهمن‌ماه) در مراسم افتتاح تصفیەخانە فاضلاب کامیاران همزمان با نخستین روز از دهە مبارک فجر، اظهار کرد: تصفیه خانه فاضلاب این شهر با ظرفیت تصفیه ۱۲ هزار و ۸۴۰ مترمکعب فاضلاب در شبانه روز طراحی و سیستم تصفیه در آن از نوع MLE و طول شبکه و خط انتقال اجرا شده در این طرح ۹۱ کیلومتر می باشد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر جمعیت شهر کامیاران بیش از ۷۶ هزار نفر و تعداد انشعابات فاضلاب نیز بیش از ۲۰ هزار فقره انشعاب می باشد که با به مدار آمدن تصفیه خانه فاضلاب شهر کامیاران، تعداد تصفیه خانه های فاضلاب استان به ۱۰ واحد( ۹ تصفیه خانه فاضلاب شهری و یک تصفیه خانه فاضلاب روستایی) خواهد رسید.

محمدی خاطرنشان کرد: این طرح اهداف مختلفی را در حوزه اقتصادی و اجتماعی دنبال می کند که از جمله اهداف اجتماعی آن می توان به حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب خاک و هوا، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت عمومی، جلوگیری از آلودگی سفره آبهای زیرزمینی، جلوگیری از مصرف فاضلاب خام جهت کشاورزی و بهبود مسائل زیباشناختی سطح شهر، اشاره کرد.

وی در پایان یادآور شد: در حوزه اقتصادی نیز اثرات اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر کامیاران، افزایش رفاه عمومی و سطح زندگی، تبدیل هزینه های سنگین درمان به هزینه های اندک پیشگیری، تزریق پساب به آبخوان های اطراف برای تغذیه سفره آبهای زیرزمینی، تبدیل آب از چرخه یکبار مصرف و مخرب به چرخه چندبار مصرف و سازنده، درآمدزایی و ایجاد اشتغال و ایجاد زمینه توسعه آینده شهر است./ ایسنا

کپی