اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
جشن سینما

سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد

سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد

جشنواره فیلم فجر سی‌ونه ساله شد. روز 12 بهمن‌ماه با نمایش تمام فیلم‌ها برای تمام مردم ایران به‌صورت رسمی سال تازه‌ای از فعالیت مهم‌ترین رویداد سینمایی کشورمان شروع شد. پس ‌از چند ماه سوت و کوری بالاخره سالن‌های سینما گرمای مخاطب را احساس کردند. شور و هیجان مردمی در استقبال از فیلم‌های جشنواره هنوز هم در بالاترین سطح است و این شاید مهم‌ترین سرمایه سینمای ایران باشد.

  روز یکشنبه با گشایش سایت خرید بلیت‌های جشنواره خیلی از دوستداران سینما به هر دری زدند که حداقل چند بلیت برای تماشای فیلم‌های جشنواره نصیب‌شان شود. با وجود این که اعلام شده فروش اینترنتی بلیت‌ها تا آخرین روز جشنواره ادامه دارد اما مراجعه به سامانه‌های بلیت فروشی نشان می‌دهد که ظرفیت سالن‌های سینما برای اغلب فیلم‌های این دوره از جشنواره تکمیل شده است.  علی سرتیپی مدیر پردیس سینمایی کوروش و ایران‌مال به «ایران» می‌گوید: «در بیشتر پردیس‌های سینمایی ظرفیت نمایش فیلم‌ها تا پایان جشنواره تکمیل شده است و تمام بلیت‌های فیلم‌هایی چون «شیشلیک»، «ستاره بازی»، «بی همه چیز» و.. به فروش رفته است.» امسال سالن‌های سینما تنها با 30 درصد ظرفیت پذیرای مخاطبان هستند و با توجه به محدودیت زمانی منع تردد امکان اضافه شدن سانس فوق‌العاده برای نمایش فیلم‌های پرمخاطب وجود ندارد. این تهیه‌کننده و سینمادار می‌گوید:« درخواست برای اضافه شدن سالن‌های سینمایی فعلاً با مخالفت مواجه شده است.با توجه به شور و هیجان مردم برای دیدن فیلم‌های جشنواره در خواست کردیم تا سالن‌های نمایش تازه به ناوگان جشنواره اضافه کنیم اما متأسفانه دفتر جشنواره موافقت نکرده است. با وجود این که اطمینان داده‌ایم تمام موارد بهداشتی در این سالن‌ها لحاظ شود اما هنوز موافقت جشنواره جلب نشده است» . 
 
«شیشلیک» مهدویان و «ابلق» آبیار در صدر پرفروش‌ها
در اولین روز جشنواره فهرست پرمخاطب‌ترین فیلم‌های جشنواره در پیش‌فروش بلیت‌های آثار منتشر شد. تا این لحظه فیلم «شیشلیک» به کارگردانی محمد حسین مهدویان با مبلغ فروش ۲۳۲۲۸۹۰۰۰۰ ریال و ۸۰۳۵ بلیت، درصدر آثار پرفروش جشنواره قرار گرفته است. فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار با مبلغ فروش ۲۰۷۲۰۶۰۰۰۰ ریال و ۷۱۳۲ بلیت دومین فیلم پرفروش و پرمخاطب در پیش‌فروش بلیت‌های این دوره از جشنواره به حساب می‌آید. فیلم «بی همه چیز» به کارگردانی محسن قرایی با مبلغ فروش ۱۷۵۸۹۰۰۰۰۰ و ۵۹۸۷ بلیت، «تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده با مبلغ فروش ۱۴۰۶۷۰۰۰۰۰ ریال و ۴۷۸۲ بلیت و «روشن» به کارگردانی روح‌الله حجازی با مبلغ فروش ۱۱۸۱۷۰۰۰۰۰ ریال و ۴۰۳۱ بلیت، به ترتیب سومین، چهارمین و پنجمین آثار پرفروش این دوره شناخته شدند.  فیلم‌های «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی، «خط فرضی» به کارگردانی فرنوش صمدی و «روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ دیگر آثار پرفروش جشنواره هستند.
کپی