اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
استاندار مازندران مطرح کرد

صدور مجوز ۷۵ اسکله تفریحی/آزادسازی ۸۷ درصد نوار دریای مازندران

صدور مجوز ۷۵ اسکله تفریحی/آزادسازی ۸۷ درصد نوار دریای مازندران

استاندار مازندران با تاکید براینکه باید از ظرفیت دریا برای توسعه استان استفاده کنیم، گفت: مجوز ایجاد ۷۵ اسکله تفریحی - دریایی در استان صادر شده است.

احمد حسین زادگان ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بخش‌های مختلف از جمله بسیج و سپاه با اجرای طرح‌هایی در مهار کرونا کمک کرده‌اند، افزود: کرونا را باید به گونه‌ای مدیریت می‌کردیم تا بخش اقتصادی دچار چالش اساسی نشود.

وی به اجرای طرح‌های جهش تولید و اقتصاد مقاومتی یادآور شد: زراعت چوب به عنوان اولویت اساسی در استان دنبال کردیم و هدفگذاری این طرح چهار هزار هکتار بوده است.

حسین زادگان یادآور شد: باید زمین‌هایی که مستعد اجرای طرح زراعت چوب هستند شناسایی شود تا این طرح به صورت مستمر در مناطق مختلف اجرایی شود.

صادرات ۲۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی و مرکبات

استاندار مازندران تولید محصولات کشاورزی را از جمله مزیت‌های استان بیان کرد و گفت: خوشبختانه فاز اول پایانه صادراتی در استان احداث شد و امسال ۲۰۰ هزار تن مرکبات از استان به کشورهای مختلف نظیر روسیه صادر شده است.

وی با اظهار اینکه اگر درپی اقتصادی کردن محصولات کشاورزی هستیم باید زیرساخت‌ها را تأمین کنیم، گفت: پایانه محصولات کشاورزی پیشرفت خوبی دارد و پایانه خاویاری نیز از دیگر طرح‌های در دست اجرا است.

حسین زادگان صادرات محصولات شیلاتی را از جمله اهداف پایانه خاویاری بیان کرد و گفت: در این پایانه بسته بندی و سورت محصولات شیلاتی انجام می‌شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه مجوز ۷۵ اسکله تفریحی و گردشگری در استان صادر شده است، گفت: باید از ظرفیت دریا برای توسعه استفاده کنیم زیرا بخشی از توسعه استان در گرو توجه به دریا است.

وی آزادسازی دریا را از جمله اولویت‌های جدی در معاونت عمرانی بیان کرد و گفت: آزادسازی دریا به عنوان یک اولویت برای کشور و استان پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۷ درصد نوار ساحلی و حریم قانونی دریا در استان آزادسازی شده است، همکاری دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها را در این طرح خوب توصیف کرد و گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان دولت آزادسازی دریا در استان نهایی شود.

حسین زادگان با اظهار اینکه پنج تا شش درصد نوار ساحلی همچنان در تصرف بخش خصوصی است، گفت: باید سازوکار جدیدی در این بخش طراحی شود.

استاندار مازندران توسعه مناسبات با کشورهای سی آی اس را از جمله اولویت‌ها عنوان کرد و گفت: تعرفه ترجیهی اوراسیا قابلیت خوبی برای صادرات محصولات به کشورهای عضو اراسیا فراهم کرده است و توسعه حمل ونقل دریایی نیز از برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه از حمل ونقل دریایی خوب استفاده نمی‌کردیم، نبود کانتینرهای مجهز یخچال دار را از جمله مشکلات بیان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ کشتی مستقر در دریای خزر مجهز به کانتینرهای یخچال دار است./ مهر

کپی