اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

چهره ۶ تیم حاضر در جام جهانی باشگاه‌ها مشخص شد+ برنامه کامل مسابقات

چهره ۶ تیم حاضر در جام جهانی باشگاه‌ها مشخص شد+ برنامه کامل مسابقات

با تعیین قهرمان جام باشگاه‌های آمریکای جنوبی، چهره تمامی تیم‌های شرکت کننده در هفدهمین دوره از رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌ها مشخص شد.

با برگزاری فینال رقابت‌‌های جام لیبرتادورس (جام باشگاه‌های آمریکای جنوبی) چهره تنها تیم باقی مانده از رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌ها در سال 2021 معلوم و مشخص شد که این تیم پالمیراس برزیل است که چند روز دیگر باید به قطر سفر کند تا در هفدهمین دوره مصاف قهرمانان باشگاهی هر یک از کنفدراسیون‌های فیفا حضور داشته باشد.

پالمیراس بامداد امروز (یکشنبه) در مصاف با سانتوس دیگر فینالیست برزیلی جام لیبرتادورس، با تک گل دقیقه 99 برنو لوپس در وقت‌های اضافه بازی را با نتیجه یک بر صفر برد و به این ترتیب نماینده آمریکای جنوبی (کنمبل) در جام جهانی باشگاه‌ها شد.

پالمیراس در هفدهمین دوره جام جهانی باشگاه‌ها به مصاف برنده دیدار تیم‌های اونال مکزیک، قهرمان آمریکای شمال (کونکاکاف) و اولسای هیوندای قهرمان آسیا (AFC) خواهد رفت.

برخلاف ادوار قبل، این دوره از رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌ها با شش تیم برگزار می‌شود، چرا که تیم آکلندسیتی نیوزیلند به عنوان قهرمان منطقه اقیانوسیه به دلیل شیوع کرونا، از شرکت در این رقابت‌ها انصراف داد. به این ترتیب تیم الدحیل قطر به عنوان نماینده کشور میزبان به دور دوم رقابت‌ها راه پیدا کرد و در آنجا باید به مصاف تیم الاهلی مصر، قهرمان جام لیگ قهرمانان آفریقا (CAF) برود.

برنامه کامل بازی‌های جام جهانی باشگاه‌ها که دور دوم آن از 4 روز دیگر آغاز می‌شود، به شرح زیر است:

دور دوم؛ 16 بهمن
بازی اول: اونال مکزیک - اولسان هیوندای کره جنوبی (17:30 به وقت تهران)
بازی دوم: الدحیل قطر - الاهلی مصر (21:00)

مرحله نیمه نهایی؛ 19 و 20 بهمن
بازی اول: برنده بازی اونال/اولسان هیوندای - پالمیراس (21:30)
بازی دوم: برنده بازی الدحیلقطر/ الاهلی - بایرن مونیخ (21:30)

بازی تعیین تیم‌های پنجم و ششم؛ 19 بهمن
بازنده بازی اول دور دوم - بازنده بازی دوم دور دوم (18:30)

بازی رده‌بندی؛ 23 بهمن
بازنده بازی اول نیمه نهایی - بازنده بازی دوم نیمه نهایی (18:30)

فینال؛ 23 بهمن
برنده بازی اول نیمه نهایی - برنده بازی دوم نیمه نهایی (21:30)/ تسنیم

کپی