اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ارتش ملی لیبی: وضعیت سرت کاملا پایدار است

ارتش ملی لیبی: وضعیت سرت کاملا پایدار است

سخنگوی فرماندهی نیروهای وابسته به خلیفه حفتر موسوم به "ارتش ملی لیبی" حضور نیروهای بیگانه در سرت را تکذیب و تاکید کرد، وضعیت سرت کاملا پایدار بوده و دستگاه‌های امنیتی به شکل کامل کنترل سرت را در دست دارند.

به نقل از ارم نیوز، احمد المسماری، سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر در بیانیه‌ای با اشاره به انتشار خبری مبنی بر کنترل نیروهای خارجی بر سرت اعلام کرد: طرف‌های تحریک‌کننده با انتشار چنین شایعه‌ها و دروغ‌هایی و این حجم گسترده از خبرهای جعلی نتوانسته و هرگز نخواهند توانست مردم لیبی را فریب دهند و همینطور جامعه جهانی را که به صورت مستقیم از ترکیه خواسته نیروها و مزدورانش را فورا از لیبی خارج کنند.

المسماری اظهار کرد: با انتشار شایعه‌هایی همانند کشف بروشورهایی به دو زبان عربی و روسی در سرت حامل تهدیدهایی علیه نیروهای واگنر و جنایاتی که ادعا شده در سرت رخ داده‌اند، تلاش‌هایی برای ایجاد آشوب و تردید در مردم انجام می‌شوند و این اقدامات تحریکی آشکار و دروغی جدید است.

سخنگوی نیروهای وابسته به حفتر در ادامه گفت: هر بار که روند سازش سیاسی با نظارت هیات سازمان ملل برای حمایت در لیبی پیشرفت کرده و جامعه جهانی از آن تقدیر می‌کند، فعالیت شبه‌نظامیان تکفیری افراطی افزایش می‌یابد چراکه سازش سیاسی برای آنها به منزله پایان وجود آنها است.

المسماری در پایان بیانیه خود گفت: وضعیت سرت کاملا پایدار است و دستگاه‌های امنیتی کنترل این شهر را به طور کامل در دست دارند و هیچ مزدوری در داخل و یا بیرون شهر نیست و اینها فقط تلاش‌هایی برای دور کردن توجه‌ها از مزدوران واقعی هستند که از طریق ترکیه و تشکل‌های تروریستی آن وارد لیبی شده و اکنون در غرب لیبی حضور دارند./ ایسنا

کپی