اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
در ستاد کرونای استان کرمان اعلام شد

از کاهش موارد فوتی در هفته گذشته تا برگشت شهربابک به وضعیت زرد کرونایی

از کاهش موارد فوتی در هفته گذشته تا برگشت شهربابک به وضعیت زرد کرونایی

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در روند آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در هفته گذشته نوساناتی در سطح استان داشته ایم که این وضعیت شکننده است به عنوان مثال شهربابک از وضعیت آبی به زرد برگشته و این تهدید برای همه است.

دکتر"حسین صافی زاده" ظهر امروز 11 بهمن ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: در روند آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در هفته گذشته نوساناتی در سطح استان داشته ایم که این وضعیت شکننده است به عنوان مثال شهربابک از وضعیت آبی به زرد برگشته و این تهدید برای همه است.

وی افزود: تمام تلاش بر این است جلوی افزایش موارد ابتلا به کرونا را بگیریم و هدف همه در طرح شهید سلیمانی شناسائی زودتر بیماران و قرنطینه او و اطرافیان و جلوگیری از گسترش بیماری در جامعه است که اجرای هرچه موفق تر طرح شهید سلیمانی به همت بیش از این نیاز دارد.

صافی زاده با اشاره به اینکه هدف ما کاهش موارد ابتلاء بود که عملا این امر دارد توقف می شود، تصریح کرد: ما به دنبال تعطیلی اصناف نیستیم و تلاش بر این است پروکل ها رعایت شود تا هم مردم مایحتاج خود را خرید کرده و کسب و کار فعال باشد و در بحث عدم رعایت پروتکل ها، در درجه اول تذکر می دهیم و در مرحله بعد پلمب و ...

به گزارش ایسنا، دکتر"محمدصادق بصیری" جانشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان نیز در این جلسه گفت: شهرستان های بافت، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک و کرمان دارای وضعیت زرد از لحاظ شیوع ویروس کرونا هستند و بقیه شهرستان ها وضعیت آبی دارند.

وی افزود: از فرمانداران و مسئولان جیرفت، کوهبنان و منوجان تشکر می کنیم که وضعیت این شهرستان ها از زرد در هفته گذشته به آبی تغییر یافته است.

بصیری با اشاره به اینکه شهربابک از وضعیت آبی به زرد برگشته که مسئولان شهرستان بای اقدامات جدی تر در این زمینه داشته باشند، افزود: در استان کرمان در چهار هفته  قبل موارد فوتی ناشی از بیماری کرونا بیش از 30 مورد بوده که در هفته گذشته به 15 مورد کاهش یافته است./ ایسنا

کپی