اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

رژیم صهیونیستی دنبال حفظ شهرک سازی ها در دوره بایدن

رژیم صهیونیستی دنبال حفظ شهرک سازی ها در دوره بایدن

یک نویسنده صهیونیست اعلام کرد که دولت این رژیم قصد دارد تا پیشنهادی را برای تضمین تداوم شهرک سازی به دولت جدید آمریکا ارائه کند.

آریل کاهانا، یکی از چهره‎ های رسانه‎ ای رژیم صهیونیستی با انتشار یادداشتی در روزنامه عبری زبان "یسرائیل هیوم" اعلام کرد که با ورود جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید، رژیم صهیونیستی درصدد بررسی برخی مسائل حساس ازجمله شهرک‌سازی در کرانه باختری با دولت آمریکا است.

طبق گفته این نویسنده، رهبری سیاسی رژیم صهیونیستی به دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن پیشنهاد خواهد کرد که روند ساخت و سازها را در کرانه باختری مانند دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا حفظ کند.

کاهانا در ادامه افزود، طرح رژیم صهیونیستی که در زمان ترامپ اجرا شد، به موافقت دولت جدید با شهرک سازی به شکل محدود و در مناطق کوچک نیازمند است؛ طوری که تضمین کند این اقدامات به شکل آرام و مناسب برای دو طرف انجام شود و در صورت اتخاذ تصمیم برای شهرک سازی گسترده، موافقت آمریکا کسب شود.

در این یادداشت همچنین آمده است که دولت نتانیاهو از طرفی بیم آن را دارد که با دولت بایدن درباره این طرح تقابل کند و از طرف دیگر امیدوار است که بتواند موافقت دولت جدید آمریکا را برای اجرای این طرح کسب کند./ ایسنا

کپی