اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

انصارالله خواستار بررسی شرایط فاجعه‌بار یمن از سوی سازمان ملل شد

انصارالله خواستار بررسی شرایط فاجعه‌بار یمن از سوی سازمان ملل شد

عضو ارشد شورای عالی سیاسی «جنبش انصارالله» از نمایندگان شورای امنیت سازمان ملل خواست تا برای بررسی اوضاع «فاجعه آمیز» یمن ناشی از حملات ائتلاف سعودی، به این کشور سفر کنند.

 شبکه خبری «المسیره» امروز (شنبه) اعلام کرد که «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در صفحه توئیتر از نمایندگان شورای امنیت دعوت کرد، به کشورش سفر کنند تا از نزدیک در جریان اوضاع اسف‌بار یمن و بحران انسانی این کشور ناشی از ادامه حملات ائتلاف سعودی قرار بگیرند.

الحوثی در این توئیت تأکید کرد که اوضاع یمن به شرایطی رسیده که می‌توان آن را «بزرگترین فاجعه بشری» توصیف کرد.

وی افزود: ما از نمایندگان شورای اروپا می‌خواهیم که مسئولیت انسانی خود را برای مقابله با گرسنگی، محاصره و تحریم ملت یمن بر عهده بگیرند.

سازمان حامی حقوق زنان و کودکان "انتصاف" یمن به تازگی اعلام کرده که ۱۳ هزار و ۸۸ کودک و زن در این کشور در حملات ائتلاف سعودی به این کشور شهید و زخمی شده‌اند.

این سازمان حقوق بشری در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که از مارس ۲۰۱۵ تاکنون سه هزار و ۷۹۸ کودک و ۲ هزار و ۳۹۲ زن در بمباران‌های ائتلاف سعودی به یمن جان خود را از دست داده‌اند.

براساس این گزارش، در مدت یاد شده چهار هزار و ۸۹ کودک و ۲ هزار و ۸۰۰ زن نیز زخمی شده‌اند.

عربستان به همراه امارات متحده عربی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ با تشکیل یک ائتلاف، مردم فقیر و مسلمان یمن را هدف حملات گسترده قرار داده و در طول این سالها با سلاح‌هایی که واشنگتن و متحدانش در اختیار آل سعود قرار داده، هزاران نفر از شهروندان یمنی را قتل عام کرده است.

محاصره دریایی ، هوایی و زمینی یمن از سوی ائتلاف سعودی امکان ارسال هرگونه کمکهای بشر دوستانه به این کشور را تقریبا ناممکن کرده است. سازمانهای حقوق بشری بین‌المللی بارها خواهان اقدام سازمان ملل به منظور رفع محاصره ظالمانه یمن از سوی عربستان و متحدانش شده‌اند./ ایرنا

کپی