اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بیمارستان شهید بهشتی قم از کرونا خارج شد

بیمارستان شهید بهشتی قم از کرونا خارج شد

عملیات واشینگ و ضدعفونی بخش اورژانس بیمارستان بهشتی شهر قم در بخش‌های حاد یک و دو و سی.پی.آر. (CPR) انجام و این بیمارستان از پذیرش بیماران کرونایی خارج شد.

به گزارش عصر جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، با انجام این عملیات، دیگر بیمار کرونایی در این بخش وجود ندارد و بیمارستان امیرالمومنین(ع) در مجاورت آن در خدمت بیماران کرونایی است.

بر اساس این گزارش، در عین حال همه بیمارستان‌ها موظف به تریاژ و پذیرش اولیه بیماران مشکوک به کرونا هستند.

«با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان قم از ۱۵ دی از وضعیت قرمز به نارنجی، در ۶ دی‌ از نارنجی به زرد و در ۲۰ دی‌ماه جاری از زرد به «آبی» تغییر کرده است.»

«بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی امیرالمومنین(ع) شهر قم دارای ۲۳۰ تخت بیمارستانی و زیربنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع است که برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده؛ این بیمارستان موقوفه مرحوم آیت‌الله حاج سید محمدباقر خوانساری است.

این بیمارستان در هشت طبقه ساخته شده و عملیات ساخت آن از سال ۹۳ آغاز شد و در امسال به پایان رسید.

بیمارستان مذکور ۶ اتاق عمل با ۲۶ تخت مجهز و نوین، ۱۶ تخت اورژانس، ۱۸۲ تخت بستری، ۱۵ تخت آی.سی.یو.، ۸ تخت سی.سی.یو.، ۶ تخت PICU و ۴ تخت آی.سی.یو. نوزادان دارد.»

تاکید معاون دانشگاه علوم پزشکی قم بر خدمات‌رسانی مطلوب به بیماران

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم، امروز از بخش های مختلف بیمارستان «کامکار ـ عرب‌نیا» شهر قم بازدید کرد.

محمود پرهام در این بازدید، با اشاره به حضور بیماران غیرکرونایی در مرکزهای درمانی، بر خدمات‌رسانی هر چه مطلوب‌تر تاکید کرد.

همچنین وی از ستاد هدایت اورژانس بازدید کرد.

«استان قم دارای هفت بیمارستان دولتی شامل «امیرالمومنین(ع)»، «حضرت معصومه(س)»، «شهدا»، «شهید بهشتی»، «کامکار ـ عرب‌نیا»، «ایزدی» و «نکویی ـ هدایتی ـ فرقانی» و چهار بیمارستان غیردولتی شامل «علی ابن ابیطالب(ع)»، «امام رضا(ع)»، «ولی‌عصر(عج)» و «آیت‌الله گلپایگانی» است.» 

پلمب نانوایی سنگکی

پیرو اخطار تعطیلی صادر شده برای یک واحد نانوایی سنگکی در قم، به علت نواقص بهداشتی از جمله رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، وجود موش، سوسک و دیگر حشرات و رعایت نکردن بهداشتی فردی و با توجه به عدم توجه به اخطارها این واحد پلمب شد.

همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، می توانند آن تخلف را با کارشناسان بهداشتی از طریق شماره تلفن ۱۹۰ گزارش دهند. / ایرنا

کپی