اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

جمع‌آوری ۱۰ هزار معتاد متجاهر در پایتخت/ تاکید بر ساماندهی کودکان کار در محله هرندی

جمع‌آوری ۱۰ هزار معتاد متجاهر در پایتخت/ تاکید بر ساماندهی کودکان کار در محله هرندی

فرماندار تهران با تاکید بر پیگیری جمع‎آوری کودکان کار در سطح پایتخت بویژه در محله هرندی از جمع آوری ۱۰ هزار معتاد متجاهر و نگهداری آنها در کمپ‌های مختلف خبر داد.

عیسی فرهادیدر تشریح روند اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر و کودکان کار در سطح شهر تهران، گفت: جمع آوری معتادان متجاهر همچنان ادامه دارد و وضعیت خوبی دارد، به شکلی که بالغ بر ۱۰ هزار نفر جمع آوری شده اند و در کمپ های مختلف در سطح استان تهران نگهداری می شوند؛ البته متولی این بحث بهزیستی است و جمع آوری هم توسط نیروی انتظامی انجام می شود؛ در مجموع طرح به خوبی پیش می رود.

وی افزود: در مورد کودکان کار هم اقدام بهزیستی مطلوب است و کار تداوم دارد. در حال حاضر بهزیستی برای حدود ۱۰۰ کودک که به صورت رسوبی هستند و خانواده آنها سراغشان نرفته اند و بیشتر هم از اتباع کشورهای دیگر هستند، اقدامات لازم را پس از جمع آوری آنها انجام می دهد.

وی ادامه داد: درباره محله هرندی نیز به صورت ویژه ستادی تشکیل شده است که متولی آن مشخص و دستگاه های مختلف در حوزه های سیاسی و اجتماعی فرمانداری مشخص شده اند. محلی هم با شهرداری تهران برای پیگیری کار توافق شده است.
از سوی دیگر خوشبختانه سپاه حضرت رسول نیز پای کار آمده و فعال است و سازمان تبلیغات نیز در بحث استفاده از ظرفیت ائمه جماعات کار می کند و طلبه های جوانی هم در آنجا مستقر شده اند.
بی تردید برای مباحثی همچون اشتغال هم باید کار ویژه ای انجام شود که در این راستا کمیته امداد، اداره کار و وزارت صمت باید به موضوع ورود پیدا کنند.

فرماندار تهران تاکید کرد: شهروندان تهرانی اطمینان داشته باشند طرح جمع آوری معتادان متجاهر و کودکان کار با جدیت به ویژه در محله هرندی پیگیری خواهد شد و اجازه تغییر دوباره چهره شهر را نخواهیم داد./ ایسنا 

 

 

کپی