اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

«قرض» شگرد تازه مجرمان سایبری

«قرض» شگرد تازه مجرمان سایبری

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه باید درخواست‌ کمک مالی دوستان و آشنایان در شبکه‌های اجتماعی را راستی آزمایی کرد از شگرد جدید مجرمان‌سایبری در پوشش «قرض» خبر داد.

سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا  به شگرد جدید مجرمان‌سایبری در پوشش درخواست کمک مالی اشاره و اظهارداشت: بسیاری از تقاضاها و درخواست‌های شهروندان از یکدیگر از طریق شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد و بدون آنکه رودر رو همدیگر را ملاقات کرده یا تماس بگیرند تقاضا و درخواست خود را از دوست، آشنا و بستگان از طریق همین پل ارتباطی انجام می دهند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: تقاضای واریز وجه به عنوان قرض از درخواست‌های کاربران از یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا مجرمان و کلاهبرداران سایبری از این امر سوء‌استفاده کرده و به انحاء مختلف تلاش کنند از کاربران در قالب دوست و آشنا سوءاستفاده کنند.

وی گفت:مجرمان سایبری با دسترسی به صفحات شبکه‌های اجتماعی قربانی برای دوستان و آشنایان او درخواست کمک مالی می‌فرستند؛ بنابراین راستی آزمایی هرگونه‌ درخواست کمک مالی از سوی دوستان و آشنایان در شبکه‌های اجتماعی یک ضرورت است.فارس

کپی