اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

پلیس آمریکا خواستار حصار دائمی اطراف ساختمان کنگره شد

پلیس آمریکا خواستار حصار دائمی اطراف ساختمان کنگره شد

پلیس آمریکا با پذیرش شکست در برابر هجوم شورشیان هوادار دونالد ترامپ در تاریخ ششم ژانویه (۱۷ دی) خواستار حضور دائمی فنس و حصار سیم خاردار در اطراف ساختمان کنگره شد.

"یوگاناندا پیتمن" رییس پلیس کنگره آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: با توجه به وقایع اخیر باید اقدامات گسترده ای در زیرساخت های امنیتی از جمله حصارکشی دائمی و در دسترس بودن نیروهای پشتیبان در نزدیکی ساختمان کنگره صورت بگیرد.

پیتمن که به تازگی به عنوان رییس پلیس کنگره آمریکا منصوب شدهاست، افزود: مدت ها است که کارشناسان امنیتی حتی قبل از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تاکید کرده بودند که برای حفاظت از ساختمان کنگره باید اقدامات بیشتری انجام شود.

رییس پلیس کنگره خاطر نشان کرد، پیش از این در سال ۲۰۰۶ نیز ارزیابی های امنیتی، به طور خاص نصب یک حصار دائمی در اطراف ساختمان کنگره را پیشنهاد کرده بود.

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، در صورت حصارکشی دائمی در اطراف ساختمان کنگره آمریکا، دسترسی عموم مردم که پیش از این به صورت آزاد در اطراف ساختمان تردد و بر پله های آن می نشستند، محدود خواهد شد.

به دنبال حمله و شورش حامیان تندرو ترامپ به ساختمان کنگره در تاریخ ۱۷ دی که منجر به توقف شمارش آرای الکترال جو بایدن شد، پنج تن از نیروهای پلیس و معترضان کشته شدند.ایرنا 


 

کپی