اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

پلیس ایجرود ۵۰ دستگاه کارتخوان قاچاق را کشف کرد

پلیس ایجرود ۵۰ دستگاه کارتخوان قاچاق را کشف کرد

فرمانده انتظامی شهرستان ایجرود، گفت: ۵۰ دستگاه کارتخوان قاچاق از سوی ماموران پلیس آگاهی این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ محمد معصومی راد،  افزود: ماموران پلیس آگاه این شهرستان در راستای مبارزه با قاچاق کالا موفق به شناسایی و توقیف یک دستگاه خودروی سواری پیکان، حامل کالای قاچاق در مسیر ارتباطی بیجار - زنجان، شدند.

وی، اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از داخل این خودروی سواری، این تعداد دستگاه کارت‌ خوان قاچاق را کشف کردند که کارشناسان ارزش آنها را مبلغ ۲ میلیارد ریال بر آورد کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایجرود، گفت: در این رابطه یک نفر به عنوان متهم دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرنده به اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان معرفی شد تا مورد اعمال قانون قرار گیرد.

معصومی‌راد، همچنین از کشف و ضبط ۳۲ دستگاه ماینر و ۳۲ دستگاه پاور و متعلقات آن از یک واحد تولیدی خبر داد و گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان ایجرود از نگهداری و استفاده غیرمجاز دستگاه های  استخراج ارز دیجیتال در یک واحد تولیدی مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضایی این شهرستان از این واحد تولیدی بازدید و در بازرسی صورت گرفته این تجهیزات قاچاق که به صورت غیرمجاز و بدون مجوز در زمینه استخراج ارز دیجیتال استفاد ه می شد را کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایجرود با بیان اینکه که بنا به اظهارات کارشناسان، ارزش دستگاه های کشف و ضبط شده، قریب ۲ میلیارد ریال است از شهروندان خواست تا به منظور کمک به کاهش قطعی برق، موارد استفاده افراد خاطی از ماینر را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند تا اقدامات قانونی لازم به عمل آید.ایرنا  

کپی