اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بایدن فرمانی اجرایی را در زمینه پذیرش مهاجر امضا می‌کند

بایدن فرمانی اجرایی را در زمینه پذیرش مهاجر امضا می‌کند

رئیس جمهور آمریکا قرار است فرمان اجرایی را برای پذیرش ده‌ها هزار مهاجر بیشتر به امضا برساند.

 شبکه خبری سی ان ان به نقل از دو مقام دولتی آمریکا اعلام کرد جو بایدن، رئیس جمهور جدید این کشور به زودی فرمانی اجرایی را امضا خواهد کرد که به موجب آن، اجازه قبول ده‌ها هزار مهاجر بیشتر در آمریکا را خواهد داد.

به نوشته سی ان ان، در زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا پذیرش مهاجر در آمریکا بسیار کاهش یافته بود؛ به طوری که تا پایان دوره ترامپ به ۱۵ هزار نفر رسید.

سقف پذیرش مهاجران و اینکه چه میزان مهاجر را می‌توان در آمریکا پذیرفت باید از سوی رئیس جمهور مورد تأیید قرار گیرد. در دولت ترامپ این میزان کاهش یافت؛ اما بایدن متعهد شده بود پذیرش مهاجران را افزایش داده و به حدود ده برابر و سقف سالانه ۱۲۵ هزار نفر برساند.

بر اساس اعلام سی ان ان انتظار می‌رود بر اساس تاریخ پیش نویسی که به همپیمانان دولت آمریکا فرستاده شده، این اقدام تا روز جمعه به انجام برسد.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از به قدرت رسیدن تصمیم گرفت مهاجرانی که از آمریکای مرکزی و جنوبی آمده بودند را در مرز مکزیک نگه داشته و مانع ورود آن‌ها به آمریکا شود.
در سال ۲۰۱۹ بیش از ۷ هزار نفر از ساکنان آمریکای مرکزی از طریق مکزیک به مرز آمریکا رسیدند، اما از سوی نیرو‌های امنیت مرزی این کشور دستگیر شدند.

همچنین فرمان ایجاد محدودیت برای سفر و مهاجرت از کشور‌های مسلمان به آمریکا را دونالد ترامپ هفتم بهمن سال ۹۵ صادر کرد. در فهرست این فرمان نام هفت کشور ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی دیده می‌شد.

پس از به قدرت رسیدن جو بایدن، رئیس جمهور جدیدرئیس جمهوری آمریکا همچنین فرمان لغو محدودیت‌های «مهاجرتی» برای شهروندن چند کشور از جمله ایران را امضا کرد./ باشگاه خبرنگاران

کپی