اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

فرسودگی ۴۰ درصد مدارس در ناحیه ۴ آموزش و پرورش اصفهان

فرسودگی ۴۰ درصد مدارس در ناحیه ۴ آموزش و پرورش اصفهان

اصفهان مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ اصفهان با اشاره به اینکه ناحیه ۴ بالاترین تراکم دانش آموز را در استان با ۳۲ و نیم دانش آموز در کلاس درس دارد، گفت: تعداد مدارس با عمر بالا و فرسوده در این ناحیه بیش از ۴۰ درصد است و مجبوریم برخی فضاها را دو نوبته استفاده کنیم.

کریم کمال امروز (پنج شنبه- نهم بهمن ماه) در مراسم افتتاح مدرسه احمدیه در ناحیه ۴ اصفهان با قدردانی از خیران مدرسه ساز استان، اظهار کرد: ناحیه ۴ آموزش و پرورش یکی از نواحی پرجمعیت استان است که بیش از ۸۵ هزار دانش آموز در این ناحیه تحصیل می کنند.

وی با اشاره به اینکه در این ناحیه ۲۱۵ ساختمان دولتی پذیرای دانش آموزان هستند، گفت: ناحیه ۴ بالاترین تراکم دانش آموز را با ۳۲ و نیم دانش آموز در کلاس درس دارد. در  ۴۸ واحد دولتی بیش از ۲۱ هزار دانش آموز تحصیل می کنند و حدود ۱۱ درصد دانش آموزان ناحیه نیز در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ اصفهان با بیان اینکه از ۳۴۳ واحد آموزشی در این ناحیه، ۱۷۵ واحد دولتی و بقیه غیردولتی است، افزود: تعداد مدارس با عمر بالا و فرسوده در این ناحیه بیش از ۴۰ درصد است و مجبوریم برخی فضاها را دو نوبته استفاده کنیم.

وی به تحصیل ۱۱ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ناحیه ۴ اشاره و اظهار کرد: شرایط دانش آموزی و اقتصادی مردم در این ناحیه در حاشیه شهر اصفهان خوب نیست، به طوری که در ابتدای سال تحصیلی تنها ۳۲ میلیون پول کتاب برای دانش آموزان هزینه کردیم تا از تحصیل باز نمانند.

کمال به افتتاح مدرسه خیرساز احمدیه اشاره کرد و گفت: در این واحد آموزشی پذیرای ۴۷۰ دانش آموز هستیم که متاسفانه کرونا اجازه نداد شیرینی حضور در مدرسه را بچشند.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ اصفهان از افتتاح ۵ واحد آموزشی در این ناحیه خبر داد و گفت: تا پایان سال تحصیلی قول افتتاح ۸ واحد دیگر داده شده که برخی تا ۹۵ درصد پیشرفت داشته است و به غیر از آن، ۶ واحد خیرساز دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با قدردانی از حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح این پروژه های مدرسه سازی، گفت: برخی خیران سال ها برای افتتاح پروژه ها منتظر ماندند، درحالی که امروز در شرایط سخت اقتصادی افتتاح پروژه های مدرسه ساز بسیار ارزشمند است.

کمال همچنین برچیده شدن مدارس خشتی و گلی را اقدام ارزشمند دیگری دانست و افزود: اصفهان شهر سرداران نام آور و خیران است که جز رضای حق نیت دیگری ندارند و اگر جز این بود امروز در شهر اصفهان مدارس سه نوبتی داشتیم.

وی یادآور شد: شهر اصفهان با دو شاخص نیروی انسانی و فضای انسانی در استان از همه مناطق به فضای آموزشی نیازمندتر است، از سوی دیگر تجهیزات مدارس به ویژه در هنرستان ها بسیار قدیمی است و امیدوارم اعتبارات مورد نیاز در این زمینه اختصاص یابد./ ایسنا

کپی