اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

۵۷ درصد فوتی‌های کرونا در استان قزوین بالای ۷۰ سال بوده‌اند

۵۷ درصد فوتی‌های کرونا در استان قزوین بالای ۷۰ سال بوده‌اند

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۷ درصد فوتی‌های کرونا در استان بالای ۷۰ سال بوده اند که زنگ خطر و هشداری برای حفاظت بیشتر از این رده سنی است.

سهیل سلطانی روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا، افزود: ۷۱ درصد از کل فوتی‌های کرونا در استان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ۲۹ درصد بدون بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

سلطانی با اشاره به مهمترین خطر مواجهه بیماران بستری و سرپایی کرونا از ۲۳ تا ۳۰ دیماه، گفت: تماس با موارد مثبت کرونا در این مدت، بیشترین عامل ابتلا به کرونا در استان بوده است که باید تیم‌های رهگیری و غربالگری با جدیت بیشتری برای شناسایی آنها تلاش کنند.

وی با اشاره به وضعیت کرونا در استان قزوین، گفت: هم اینک استان در مقایسه با سایر استان‌ها در میانه جدول شیوع کرونا قرار دارد و ۲ شهرستان قزوین و تاکستان در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌های استان دارای وضعیت آبی هستند.

سلطانی ادامه داد:هم اینک ۱۷۰ بیمار کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند و ۲۰ بیمار بدحال به ونیتلاتور وصل بوده و هیچ بیمار کرونایی در انتظار آی سی یو نداریم.

این مسوول گفت: چند روز است که تعداد فوتی‌های صفر را در استان تجربه می‌کنیم که خبر خوشحال کننده‌ای است و امیدواریم عدد صفر فوتی‌ها را همچنان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: الان شرایط کرونایی استان از نظر موارد بستری از خرداد و اردیبهشت سال جاری بهتر است و امیدواریم با تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان این روند مطلوب تداوم یابد./ ایرنا

کپی