اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

کشف فسیل دایناسور 15 متری گوشتخوار

کشف فسیل دایناسور 15 متری گوشتخوار
آرزوکیهان

باستان شناسان موفق به کشف فسیل دایناسور غول پیکر 100 میلیون ساله ای شدند که با شکار ماهیان در سواحل آفریقا زندگی می کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، این گونه عجیب برای سیر کردن شکم خود در آب شیرجه می زد و از ماهی ها تغذیه می کرد به گفته محققان زندگی این دایناسور غول پیکر شبیه به حواصیل و لک لک های امروزی بوده است ، زندگی در خشکی و تهیه غذا از دریا.

---

محققان آمریکایی و انگلیسی با بررسی فسیل این دایناسور 100 میلیون ساله دارای دمی بلند بوده که هنگام شنا در آب به جثه بزرگش برای حرکت  پرسرعت در آب کمک می کرد.
پژوهشگران با بررسی فسیل این دایناسور موفق شدند تا بدن حیوان را شبیه سازی کنند. فسیل این حیوان نخستین بار توسط دیرینه شناسی در سال 1915 میلادی کشف شد و روش زندگی و شکل ظاهری حیوان باعث شگفتی محققان ظرف سالهای گذشته شده است.
"تام هولتز"‌دیرینه شناس از دانشگاه مریلند در این باره گفت: شکل ظاهری بدست آمده از حیوان پس از سالها تحقیق نشان داد که حیوان ظاهری عجیب و غریب داشته است. ما متوجه شدیم این موجود بیشتر از هردایناسور دیگری که تاکنون پیدا شده مهارت شنا و حرکت در آب را برای شکار آبزیان داشته است.

کپی