اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

آیا مبتلایان به آلزایمر باید واکسن کرونا بزنند؟

آیا مبتلایان به آلزایمر باید واکسن کرونا بزنند؟

متخصصان معتقدند همه افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و اعضای خانواده آن‌ها باید واکسن کرونا را دریافت کنند.

تزریق واکسن یکی از مهمترین اقداماتی است که افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و اعضای خانواده آن‌ها باید به منظور محافظت از خود انجام دهند. مبتلایان به آلزایمر معمولاً افراد مسن هستند و در معرض ابتلاء به عوارض جدی ناشی از کووید -۱۹ قرار دارند. اگر اعضای خانواده این افراد نیز بیمار شوند، نمی‌توانند به خوبی از آن‌ها مراقبت کنند.

بیماری کرونا مشکلات جدید زیادی را برای خانواده‌هایی که یکی از اعضای آنها به بیماری آلزایمر مبتلا است، ایجاد کرده است، اما واکسیناسیون می‌تواند به پایان یافتن این مشکلات کمک کند.
از آنجایی که همه‌گیری بیماری ‌کووید -۱۹ باعث شده است افراد مبتلا به بیماری آلزایمر نتوانند طبق برنامه تعیین شده خود به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند، در این صورت اعضای خانواده این افراد، فشار و استرس زیادی را تحمل می‌کنند.

تولید واکسن کووید -۱۹ به پایان یافتن این همه‌گیری کمک می‌کند. بنابراین توصیه شده است که همه افراد به ویژه کسانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و همچنین خانواده‌های آن‌ها واکسن کرونا را تزریق کنند. سن بالای افراد مبتلا به آلزایمر باعث می‌شود در برابر عوارض ناشی از ویروس کرونا آسیب‌پذیرتر باشند.
علاوه بر این افرادی که از بیماران مبتلا به آلزایمر محافظت می‌کنند نیز باید واکسن کرونا را دریافت کنند، زیرا ممکن است ویروس کرونا بر سلامت و توانایی آن‌ها در زمینه مراقبت از فرد مبتلا به آلزایمر تأثیر بگذارد./ ایمنا 

ردپای کرونا بر سیستم اعصاب مرکزی/ مراقب مبتلایان آلزایمر باشید

ردیابی آلزایمر بدون علامت با این آزمایش خون

مبتلایان به آلزایمر؛ مستعد ابتلا به کرونا

جراحی‌های جدی آلزایمر را بیدار می‌کند

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 

 

کپی