اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

ارتش سوریه شماری از تروریست ها را به هلاکت رساند

ارتش سوریه شماری از تروریست ها را به هلاکت رساند

شماری از عناصر تروریستی که در روزهای اخیر با حمله به چند دستگاه اتوبوس حامل افراد غیرنظامی و نظامی در مسیر دیرالزور-تدمر در مناطق الشولا و کباجب تعدادی را به قتل رسانده و یا زخمی کرده بودند، از سوی ارتش سوریه به هلاکت رسیدند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که یک فرمانده میدانی ارتش عربی سوریه به سانا گفت که عملیات به دنبال پاکسازی منطقه البادیه در نزدیکی جاده بین المللی دیر الزور-تدمر و در پی  آگاهی از تحرکات عناصر تروریستی بین منطقه الشولا و کباجب  رخ داد و در پی آن پنج تروریست به هلاکت رسیدند و یک دستگاه خودرو پیکاپ آنها مجهز به تیربار نیز منهدم شد.

گروهی از تروریست های مستقر در بادیه دیروز الزور ماه جاری میلادی بارها به اتوبوس و خودروهای شهروندان و نظامیان حمله کردند که آخرین مورد آن دو روز پیش بود که یک دستگاه اتوبوس حامل نظامیان در جاده دیرالزور-تدمر در منطقه المالحه-الشولا هدف تیراندازی از سوی یک گروه تروریستی قرار گرفت و به کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر انجامید.

گزارش ها حاکیست که نیروهای اشغالگر آمریکایی به تازگی  صدها تروریست وابسته به داعش را از عراق به منطقه التنف برای انجام حملات علیه ارتش سوریه و شهروندان غیر نظامی در منطقه البادیه سوریه منتقل کرده اند.

سوریه در ۹ سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است../ ایرنا

کپی