اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار کردستان:

اجرای ۳۰۰۰طرح برای کولبران غرب کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام

اجرای ۳۰۰۰طرح برای کولبران غرب کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام

استاندار کردستان زحمات و تلاش های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کردستان، خصوصا در اشتغال کولبران را ارزشمند و قابل تقدیر ارزیابی کرد و گفت: طبق اعلام ستاد اجرایی فرمان امام، سه هزار طرح برای کولبران در استان های غربی اجرا شده است.

بهمن مرادنیا امروز( 7 بهمن ماه) در مراسم بهره برداری از سه هزار طرح اشتغال کولبران در استانهای کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه که باحضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برگزار شد، اظهار کرد:طبق اعلام ستاد اجرایی با سرمایه گذاری دو هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال، سه هزار طرح برای کولبران در استان های غربی اجرا و از طریق آن نه هزار شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه کولبری هرگز در شان مردم غیور و مرزدار نبوده و همواره یکی از نگرانی مسئولان و بخشی از خانواده ها است، افزود: اندیشه ستاد اجرایی برای حل کولبری و اشتغال آفرینی برای کولبران بسیار ستودنی است و امیدوارم این کار ارزشمند ستاد اجرایی با قدرت بیشتر تداوم پیدا کند.

استاندار کردستان بیان کرد: کردستان یک استان توانمند در کشاورزی و دامپروری است و می طلبد ستاد اجرایی در این حوزه و برای اشتغال آفرینی و محرومیت زدایی گسترده تر وارد عمل شود.

لازم به ذکر است؛ همچنین امروز مرکز نوآوری و پیشرفت منطقه ای برکت و افتتاح مرکز نوآوری در دانشگاه کردستان با حضور استاندار کردستان و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افتتاح شد.

به گفته مسئولان قرار است در این مرکز اقداماتی پیرامون ارتباط جامعه و دانشگاه در راستای ایجاد اشتغال پایدار و رفع کولبری انجام شود.

همچنین از روند تولید و فیلمبرداری سریال سنجرخان در سنندج و آغاز عملیات اجرایی احداث ۱۴۰ واحد مسکن ملی در شهرک بهاران سنندج بازدید به عمل آمد./ ایسنا

کپی