اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

دبیر شورای امنیت روسیه : غرب از ناوالنی برای بی‌ثبات کردن روسیه استفاده می‌کند

دبیر شورای امنیت روسیه : غرب از ناوالنی برای بی‌ثبات کردن روسیه استفاده می‌کند

دبیر شورای امنیت روسیه ضمن ابراز این عقیده که غرب فقط برای بی‌ثبات کردن روسیه به "الکسی ناوالنی"، چهره اپوزیسیون نیاز داشته است، تأکید کرد این فعال باید به خاطر قانون شکنی گسترده مسئول شناخته شود.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "نیکولای پاتروشف" در مصاحبه خود با روزنامه هفتگی Argumenty i Fakty روسیه در مورد خواسته اخیر مقامات اوکراین مبنی بر قطع روابط با مسکو تا زمانی که ناوالنی آزاد نشده باشد، اظهارنظر کرد.

پاتروشف که از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است، گفت: افرادی که اکنون اوکراین را رهبری می‌کنند این اظهارات را بر ضد نفع مردم خودشان، در تطابق با سیاستی زدند که خارج کشور ابداع شد. این غافلگیرکننده نیست. غرب نیازمند این "عامل" برای بی‌ثبات کردن شرایط در روسیه، آشوب اجتماعی، اعتصابات و میادین جدید است. ما می‌دانیم این می‌تواند به چه نتیجه‌ای منجر شود، چرا که مثال اوکراین را داریم که در واقع استقلال خود را از دست داده است.

دبیر شورای امنیت روسیه از ناوالنی بابت نقض مکرر قوانین روسیه از طریق درگیر شدن در کلاه‌برداری گسترده، انتقاد کرد. وی افزود: ناوالنی به عنوان یک شهروند روس باید بابت فعالیت‌های غیرقانونی خود مطابق با قانون، پاسخ‌گو باشد./ ایسنا

کپی