اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

زنگنه:

برای انتخابات کاندیدا نمی‌شوم/امکان خرید صرفه‌جویی سوخت برای بهینه‌سازی مصرف انرژی

برای انتخابات کاندیدا نمی‌شوم/امکان خرید صرفه‌جویی سوخت برای بهینه‌سازی مصرف انرژی

وزیر نفت گفت:‌ باید با احیای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، امکان خرید صرفه‌جویی سوخت در کشور را ایجاد کنیم تا مصرف بدون اهرم‌های قیمتی کنترل شود.

 «بیژن زنگنه» امروز در حاشیه ششمین کنگره نفت و نیرو در جمع خبرنگاران ادامه داد: گازرسانی به زاهدان انجام شده  و اکنون شبکه داخلی شهر در حال انجام است.

وی افزود: در زابل نیز گازرسانی انجام خواهد شد اما خط کنارک به چابهار به دلیل مشکل تامین ورق و اولویت طرح انتقال نفت گوره-جاسک دادیم مقداری به تعویق افتاده است.

زنگنه با بیان اینکه عوامل غیبی نمی‌گذارند ظرفیت نفت افزایش پیدا کند و این ماجرا ادامه دارد، گفت: باید ببینیم اراده دولت بر آنها غلبه می‌کند.

وی در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده نیز گفت: برای انتخابات کاندیدا نمی‌شوم.

وزیر نفت با بیان اینکه درباره رابطه مالی دولت و نفت در بودجه سال آینده مواردی مطرح شده است، افزود: این موارد نپخته است و روش‌های قدیمی است. بیشتر روش سرویس را گذاشتند تا هر کاری انجام دهند پولش را بگیرند. این روش موفق نمی‌شود و یکی دوسال بیشتر دوام نخواهد داشت.

وی در مورد نحوه کنترل مصرف انرژی در کشور ادامه داد: ماده ۱۲ باید برای بهینه‌سازی احیا شود تا ما بتوانیم صرفه‌جویی سوخت را از مردم بخریم. این روش غیرقیمتی است

کپی