اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور برگزار می‌شود

کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور برگزار می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور با هدف معرفی این شهدا و جانبازان عزیز و آشنایی نسل جوانان با آنان برگزار می‌شود.

معصومه ابتکار پیش از ظهر سه شنبه در سفر یکروزه به اصفهان و در نشست با فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان که در سالن جلسات استانداری اصفهان برگزار شد با بیان اینکه هشت هزار شهید زن در هشت سال دفاع مقدس تقدیم شده است، اظهارداشت: زنان همواره پا به پای مردان در همه صحنه‌های انقلاب حضور داشته‌اند و از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند.

هفت هزار زن جانباز در کشور وجود دارد

وی همچنین به وجود هفت هزار جانباز و شهید زن در کشور اشاره کرد و گفت: شهادت و جانبازی جنسیت نمی‌شناسد و زنان و مردان در این زمینه ایثارگری و فداکاری کردند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز و آزاده اضافه کرد: برای برگزاری این کنگره نشست‌های استانی و در نهایت کنگره سراسری و ملی برنامه ریزی شده است که این جلسات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی هدف اصلی برگزاری کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور را معرفی زنان شهید و جانباز هر استان به جامعه اعلام کرد و ادامه داد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنگره برقراری ارتباط با نسل جوان است تا آنان بداند چه زنان و مردانی فداکاری کردند که امروز کشوری امن و پیشرفتی داشته باشیم و در برابر جنگ اقتصادی و تحریم مقاومت کنیم.

تقدیر از همه افرادی که برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید کمک کردند

ابتکار با بیان اینکه از تمام افرادی که برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید و بهبود شرایط عمومی و زیست مردم شریف استان تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی می‌کنم، اضافه کرد: یکی از رویکرد‌های مهم و ارزشمند ما به لحاظ معنویت، مسئولیت و جایگاه که مورد توجه امام (ره) و مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بوده تجلیل از خانواده معظم شهداست که این مهم یک وظیفه و یادآوری به خودمان است، زیرا مسئولیت ما برگرفته از خون شهدا بوده و نباید فراموش کنیم جمهوری اسلامی از چه خاستگاهی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه استمرار تفکر ایثار و شهادت در کشور امری ضروری است، تصریح کرد: خانواده معظم شهدا همواره برای ما منشأ امید، استقامت و صبر بودند و مادران و همسران شهدا برای همه جامعه الهام بخش، الگو و نمونه‌ای از خانواده‌های صبور و مقاوم هستند.

دفاع‌پرس/

کپی