اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

افزایش آمار ابتلا یک زنگ خطر است / موج چهارم در راه است

افزایش آمار ابتلا یک زنگ خطر است / موج چهارم در راه است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کم رنگ شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه منجر به بروز موج چهارم کرونا ویروس می‌شود.

دکتر مریم کوشکی صبح امروز هفتم بهمن ماه در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی از بروز موج چهارم ابتلا و مرگ و میر کرونایی در کشور و استان، اظهار کرد: افزایش آمار ابتلا طیهفته گذشته ملموس است و این یک زنگ خطری خواهد بود که باید هشیار باشیم.

وی با بیان اینکه مردم از رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا غافل نشوند، تصریح کرد: ارائه  خدمات تشخیصی در مراکز غربالگری کرونا را مستمربوده و به شهروندان توصیه می‌شود در صورت دارا بودن علائم مشکوک به این مراکز مراجعه کنند.

دبیر ستاد پیشگیری از کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه کرونا همچنان وجود دارد و قربانی می گیرد، خاطر نشان کرد: شهروندانی که خود یا اطرافیانشان علائمی همچون تب، سرفه، اسهال، تغییرات هوشیاری، خواب آلودگی، بی‌اشتهایی شدید و تنگی نفس دارند بدون وقفه به مراکز غربالگری برای انجام مراحل تشخیصی مراجعه کنند.

کوشکی عنوان کرد: آدرس این مراکز قبلا اعلام شده‌اند ولی شهروندانی که از آن بی‌اطلاع هستند برای دریافت اطلاعات کامل به مراکز بهداشت شهر خود و یا سایت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان  به آدرس (www.hd.lums.ac.ir) مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه طی چند هفته  اخیر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح عموم مشاهده می شود که نگران کننده است.

دبیر ستاد پیشگیری از کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: هنوز بخش اعظم جمعیت به کرونا مبتلا نشده اند و قطعا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی یک پیک جدید و آمار بالای ابتلا و مرگ و میر دربین هم وطنان و هم استانی ها خواهد شد./ ایسنا

کپی