اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

بازداشت ۲۶ مالخر در البرز

بازداشت ۲۶ مالخر در البرز

فرمانده انتظامی البرز گفت: با اجرای طرح ضربتی مقابله با خریداران اموال مسروقه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶ مالخر در البرز شناسایی و دستگیر شدند.

 سردار عباسعلی محمدیان پیش از ظهر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه اموال کشف شده نیروی انتظامی استان البرز با بیان اینکه سرقت‌های خرد در اذهان عمومی تأثیر منفی به جا می‌گذارد، اظهار کرد: نوع دزدی در اموال مسروقه علت تأثیرگذاری این امر است و در سرقت‌های خرد اموالی همچون کابل‌های برق، سیم‌های مسی، وسایل مورد نیاز استادکار در ساختمان‌های نیمه‌کاره یا حتی وسایل نصب شده بر روی ساختمان‌های نیمه‌کاره و … دزدیده می‌شود.

وی بیان کرد: بخشی از این اموال توسط افرادی که سرقت و در محل ضایعات و یا مغازه‌های فروش اموال دست‌دوم به مردم فروخته می‌شود که خریداران با گرفتن فاکتور از فروشنده که اگرچه باز هم راهی مطمئن به شمار نمی‌رود، اما با این وجود می‌توانند بابت دزدی نبود اموال، لااقل کمی اطمینان حاصل کند و گول سارقین و فروشندگان را به نام استوک و دست‌دوم بودن اجناس نخورند.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: با توجه به رایزنی‌های بین نیروی انتظامی و دادگستری افرادی که در خودروهای جمع‌آوری ضایعات مشغول هستند یا افرادی که در معابر برای جمع‌آوری ضایعات می‌چرخند را مورد بازرسی قرار داده و سارقین شناسایی و دستگیر شدند.

وی کارگاه‌های ضایعاتی را محل نگهداری این اموال خواند و تصریح کرد: برگشت این اموال به مردم امکان‌پذیر نیست و گاهی سرقت اموالی همچون دریچه چاه فاضلاب از وسط خیابان خطرات ناگواری را برای مردم به بار می‌آورد.

محمدیان در خصوص شناسایی سارقین بیان کرد: پلیس بسیار مصمم است تا همکاری با دستگاه قضا واحدهای صنفی و دوره‌گردها را شناسایی و کنترل کند و با توجه به قولی که به مردم داده‌ایم اقدامات ما مستمر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: باید چرخه سرقت را حذف کنیم و بازار خرید و فروش را برای سارقین و مال‌خرها از بین ببریم.

فرمانده انتظامی البرز متذکر شد: با اجرای طرح ضربتی مقابله با خریداران اموال مسروقه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶ مالخر در البرز شناسایی و دستگیر شدند.مهر 

 

 

کپی