اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری 4 میلیاردی با جعل رسیدهای بانکی

کلاهبرداری 4 میلیاردی با جعل رسیدهای بانکی

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از دستگیری جاعل و کلاهبرداری خبر داد که با جعل رسیدهای بانکی از 15 مالباخته 4 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود .

 به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "سید علی شریفی" بیان داشت: پنجم آذر ماه سال جاری پرونده ای از دادیاری دادسرای ناحیه یک تهران مبنی بر کلاهبرداری و جعل به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع و شاکی با حضور در پلیس آگاهی اظهار داشت،  مالک فروشگاه موبایل هستم. بیست و چهارم آبان ماه شخصی با من تماس تلفنی گرفت و 3 دستگاه گوشی آیفون پرو12 به ارزش یک میلیارد و 285 میلیون ریال را به صورت تلفنی خریداری کرد و خواست گوشی ها را به وسیله پیک موتوری به آدرسی در خیابان ظفر برایش بفرستم و برای پرداخت مبلغ قرار بر این شد پول را به حسابم واریز و تصویر رسید پرداخت آن را برای ارسال کند که پس از تحویل گوشی ها متوجه شدم که هیچ وجهی به حسابم واریز نشده و رسید بانکی جعلی بوده است.
وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی شد،  عنوان کرد: همچنین در تحقیقات پلیسی به دست آمد، متهم پس از انجام چندین فقره کلاهبرداری به همین شیوه،  به جزیره کیش گریخته است.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی ابرازداشت: مراقبت های ویژه پلیسی آغاز تا اینکه  بیستم دی ماه زمانی که متهم قصد داشت از طریق هوایی وارد  تهران بشود، توسط  کارآگاهان در فرودگاه مهرآباد، شناسایی و  در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی به 15 فقره کلاهبرداری با جعل رسید های بانکی معترف شد، اضافه کرد، متهم اعتراف کرد، رسید واریزی را با استفاده از کامپیوتر و اسکنر جعل و برای مال باختگان ارسال می کردم.
سرهنگ شریفی در ادامه گفت:  تا کنون 12 تن  از مال باختگان، شناسایی و  تحقیقات تکمیلی برای کشف زوایای پنهان پرونده همچنان ادامه دارد .

کپی