اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

تولید انبوه روبات انسان نما با شیوع کرونا

تولید انبوه روبات انسان نما با شیوع کرونا

شرکت سازنده روبات انسان نمای صوفیا تصمیم دارد تولید انبوه آن را از سال جاری میلادی آغاز کند زیرا شیوع کووید۱۹ فرصتی برای گسترش صنعت روباتیک فراهم کرده است.

روبات انسان نمای صوفیا در سال ۲۰۱۶ میلادی رونمایی شد و از آن زمان تاکنون توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. در همین راستا شرکت سازنده تصمیم دارد تا پایان سال تولید انبوه روبات را آغاز کند.

شرکت هانسون روباتیکز در هنگ کنگ قرار دارد و اعلام کرد در نیمه نخست ۲۰۲۱ میلادی ۴ مدل از جمله صوفیا در کارخانه تولید می‌شود. این در حالی است که کارشناسان پیش بینی می‌کنند پاندمی ویروس کرونا فرصت‌های متعددی برای صنعت روباتیک ایجاد کرده است.

دیوید هانسون بنیانگذار و مدیر ارشد ا جرایی این شرکت می‌گوید: جهان گرفتار کووید ۱۹ نیازمند اتوماسیون بیشتری است تا مردم را ایمن نگه دارد.

هانسون معتقد است استفاده از روبات‌ها فقط در حوزه خدمات درمانی کارآمد نیست بلکه می‌تواند به مشتریان در صنایع مختلف مانند خرده فروشی و سفرهای هوایی نیز کمک کند.

بنیانگذار این شرکت می‌افزاید: صوفیا و روبات‌های هانسون به دلیل شباهت به انسان، بسیار یگانه هستند. همچنین در وضعیت‌هایی مشابه زمان فعلی که مردم به شدت تنها هستند، به آنها کمک می‌کنند.

البته به گفته جوهان هورن، پروفسور روبات‌های اجتماعی که روی صوفیا نیز تحقیق کرده، این فناوری هنوز نوپا است و پاندمی کووید ۱۹ رابطه انسان و روبات را تسریع می‌کند./مهر

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی