اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

«اوزیل» به طور رسمی راهی فنرباغچه شد

«اوزیل» به طور رسمی راهی فنرباغچه شد

براساس تایید باشگاه فنرباغچه «مسوت اوزیل» سرانجام پس از هفت سال و نیم آرسنال را ترک و با قراردادی به مدت سه سال و نیم به این تیم ترکیه‌ای پیوست؛ این بازیکن هم‌اکنون در حال سپری کردن تست‌های پزشکی باشگاه است.

اوزیل ۳۲ ساله پس از پیوستن به توپچی‌های لندن در سال ۲۰۱۳ و با مبلغ ۴۲.۵ میلیون پوند که در آن زمان رکورد نقل و انتقالات ورزشگاه امارات را شکست، موفق شد سه بار جام حذفی انگلیس را با پیراهن آرسنال فتح کند.

او همچنین به آرسنال کمک کرد تا در سال ۲۰۱۸ به فینال جام اتحادیه و در سال ۲۰۱۹ به فینال لیگ اروپا راه پیدا کند؛ او در این مدت در ۱۸۴ بازی در لیگ جزیره برای توپچی‌ها به میدان رفت.

«میکل آرتتا» سرمربی تیم آرسنال در خصوص اوزیل گفته بود: دستاوردهای مسوت در آرسنال انکارناپذیر است. بازی کردن در کنار او و به تازگی مربیگری وی برای من موهبت بود. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ و شکوهمند این باشگاه از جمله سه قهرمانی در جام حذفی جاودانه شده است. این موفقیت‌ها تا ابد بخشی از تاریخ ما خواهد بود؛ از او سپاسگزاریم و برای او در فنرباغچه آرزوی موفقیت داریم.

اوزیل با وجود اینکه با دستمزد هفته‌ای ۳۵۰ هزار پوند پردرآمدترین بازیکن آرسنال بود، تحت هدایت آرتتا زیاد فرصت بازی پیدا نمی‌کرد و حتی در فهرست بازیکنان این تیم برای حضور در فصل ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ لیگ جزیره و لیگ اروپا نیز گنجانده نشد.

ستاره ترک تبار تیم ملی آلمان که در سال ۲۰۱۴ به همراه ژرمن‌ها فاتح جام جهانی شد، در ۱۰ بازی نخست حضور آرتتا روی نیمکت آرسنال پس از برکناری «اونای امری» در دسامبر ۲۰۱۹، در ترکیب ثابت به میدان رفت اما پس از آنکه به همراه اکثر بازیکنان آرسنال از پذیرفتن کاهش ۱۲.۵ درصدی دستمزد خود امتناع کرد، از ترکیب تیم کنار گذاشته شد؛ اوزیل اعلام کرده بود که باشگاه از ارائه اطلاعات لازم در مورد محل هزینه مبلغ کسر شده از دستمزد بازیکنان اجتناب کرده است. آخرین حضور وی با پیراهن آرسنال به پیروزی یک بر صفر برابر وستهم در هفتم مارس مربوط می‌شود.

اوزیل از آن زمان به بعد مبالغ بیشتری را برای کمک به خیریه‌های لندن همچون پویش اجتماعی «زمستان‌های گرمتر با اوزیل» هزینه کرد؛ پویشی که با هدف فراهم کردن ۵۰ هزار غذای گرم و ۱۰ هزار بسته هدیه برای مردم نیازمند در کریسمس راه اندازی شد.

سه سال نخست حضور اوزیل در آرسنال بهترین فرم خود را سپری کرد و با ۱۹ پاس گلی که «تیری هانری» در فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ برای این تیم فراهم کرد، برابر شد./ ایرنا

کپی