اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

انتقاد فخاری از ملک فروشی در شهرداری تهران

انتقاد فخاری از ملک فروشی در شهرداری تهران

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: نمی توان از مساله ملک فروشی و تبدیل پول به هزینه های جاری در شهرداری گذشت.

الهام فخاری عضو شورای شهر تهران در جریان دویست و شصت و ششمین جلسه شورا پس از استماع سخنان شهردار تهران با طرح پرسش هایی مطرح کرد: چطور می‌توان گفت بودجه اجتماعی‌تر شده و در مقایسه با  کدام بودجه اجتماعی تر شده است زمانی که برخی از سرفصل های این حوزه به وضوح حذف شده است؟ این بودجه نسبت به چه چیزی و چه زمانی اجتماعی تر شده است؟ آیا روند بودجه در چندسال اخیر به سمت اجتماعی تر شدن و فرهنگی تر شدن بوده است؟

وی ادامه داد: نکته دوم این است که چه راه درآمدی پایداری به روش‌های درآمدی شهرداری افزوده شده است. بالاخره این بخشی از محورهای برنامه سوم شهری تهران بوده است و شعار و تاکید اعضای شورای شهر این است و باید پرسید چه روش درآمدی پایداری به روشهای درآمدی شهری افزوده شده است. به نظر می رسد هیچ تغییری اتفاق نیافتاده است، چرا که اگر تغییری در روشهای درآمدی وجود داشت باید در بودجه پیشنهادی خود را نشان می داد.

فخاری افزود: مساله دیگر ملک فروشی و تبدیل پول به هزینه های جاری است، نه تبدیل به ملک و سرمایه دیگر. بر چه اساس و منطقی این کار صورت گرفته است؟ اگر روش‌های درآمدی پایدار جایگزین می‌شد، نباید متوسل به ملک فروشی می‌شدیم.

/ایسنا 

کپی