اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

۱۱۵ فوتی کرونایی در تهران در یک هفته گذشته

۱۱۵ فوتی کرونایی در تهران در یک هفته گذشته

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر یعنی از ۲۶ دی ماه تا دوم بهمن ماه سال‌جاری، در کشور ۱۴۵۸۴ مورد مثبت کرونا به‌صورت سرپایی شناسایی شده است. همچنین ۴۲۸۳ مورد جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند و ۷۰۲ بیمار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

 همچنین بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در استان تهران نیز در هفته اخیر یعنی از ۲۶ دی ماه تا دوم بهمن ماه سال‌جاری، ۸۰۰ مورد مثبت کرونا به‌صورت سرپایی شناسایی شده است. همچنین ۹۴۶ مورد جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند و ۱۱۵ بیمار مبتلا به‌ کرونا فوت کرده‌اند.
همچنین در استان تهران روند بستری در هفته اخیر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته، اما میزان فوت در استان کاهشی بوده است. بروز موارد بستری در استان تهران از متوسط کشوری بالاتر و مرگ و میر معادل متوسط کشوری بوده است. در استان البرز نیز روند بستری در هفته اخیر کاهش و میزان فوت افزایش مختصری داشته است. بروز موارد بستری در این استان از متوسط کشوری کمتر و مرگ و میر استان به متوسط کشوری نزدیک شده است.
در استان مازندران، روند بستری و موارد فوت در هفته اخیر صعودی بوده است. میزان بروز موارد بستری با فاصله‌گیری بیشتر از متوسط کشوری، بالاتر رفته و میزان مرگ و میر استان نیز همچنان از متوسط کشوری فاصله زیادی دارد. در استان گلستان نیز روند بستری ناشی از کووید۱۹ صعودی بوده، اما روند فوت در هفته اخیر در این استان نزولی بوده است. هرچند که میزان بروز موارد بستری در گلستان همچنان بیش از متوسط کشوری است.
در استان گیلان نیز روند بستری در هفته اخیر نزولی، اما فوت ناشی از کرونا صعودی بوده است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر در این استان از متوسط کشوری بالاتر است. در استان خوزستان نیز در هفته اخیر روند بستری افزایشی بوده و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا نیز افزایش مختصری داشته است. بروز موارد بستری و مرگ‌ومیر در این استان، همچنان از متوسط کشوری پایین‌تر است.
کپی