اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری شرکت های هرمی در تنکابن

کلاهبرداری شرکت های هرمی در تنکابن

- رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از انهدام باند شرکت های هرمی با ۳ میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان تنکابن خبر داد.

 سرهنگ مسعود تقدیسی اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس آگاهی "تنکابن"، مبنی بر کلاهبرداری سه میلیارد ریالی از آنان توسط اعضای یک باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی، تعدادی از متهمان را که در حال عضوگیری در شهرستان "تنکابن" بودند، شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران، اظهار کرد: این افراد که در قالب اعضای یک باند ۱۵ نفره در یکی از استان‌های غربی کشور در آن شهرستان سکونت داشتند و اقدام به تبلیغ و عضوگیری برای یک شرکت هرمی می‌کردند با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

سرهنگ تقدیسی از کشف مقادیر قابل توجهی لوازم و جزوات تبلیغاتی از مخفیگاه این افراد خبر داد و اظهار داشت: متهمان ضمن اعتراف به کلاهبرداری از مردم، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در خاتمه با اشاره به اینکه وعده سرمایه‌گذاری با دریافت سود بالا، مهمترین شگرد شرکت‌های هرمی است از مردم خواست: ضمن خودداری از شرکت در اینگونه فعالیت‌ها و تأمل در انجام معاملات وسوسه انگیز در صورت شناسایی افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مراتب را به پلیس اطلاع دهند.مهر 
 

کپی