اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت مشاغل گروه ۱ تا ۳ در شهرهای زرد استان گیلان آزاد شد

فعالیت مشاغل گروه ۱ تا ۳ در شهرهای زرد استان گیلان آزاد شد

جانشین ستاد کرونا استان گیلان گفت: مشاغل گروه ۱، ۲ و ۳ در شهرهای زرد کرونایی می‌توانند فعالیت خود از سر بگیرند.

محمود قاسم نژاد شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهرستان‌های دارای وضعیت زرد دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری باید با 100 درصد از نیروهای خود فعالیت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در دیگر ادارات شهرستان‌های زرد که ارائه خدمات ضروری ندارند باید دو سوم کارکنان در ادارات حضور داشته باشند.

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان گیلان بیان کرد: همچنین 3 گروه مشاغل اعم از مشاغل 1، 2 و 3 در شهرستان‌های در وضعیت زرد کرونایی استان مجاز هستند که به فعالیت خود ادامه دهند‌.

قاسم‌نژاد تصریح کرد: در شهرهای نارنجی دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری مکلف هستند که با دو سوم از پرسنل خود پای کار بیایند و در دیگر ادارات 50 درصد از ظرفیت کارکنان باید در اداره حضور داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان افزود: در شهر‌های در وضعیت نارنجی استان گیلان 2 گروه مشاغل اعم از گروه شغلی 1 و 2 مجاز به فعالیت بوده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان گیلان خاطرنشان کرد: در شهرهای آبی که وضعیت جدیدی بوده و به ازای ابتلای 2 نفر در هر 100 هزار نفر در شهرستان به‌وجود می‌آید تقریباً تمام فعالیت ادارات و کار مشاغل به شکل عادی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان گیلان فقط شهرستان شفت در وضعیت آبی قرار دارد گفت: امیدواریم که در سایه توجه و رعایت مردم بقیه شهرهای استان گیلان نیز به وضعیت آبی و پس از آن سفید تبدیل شوند.

قاسم‌نژاد افزود: تردد بین شهرهای در وضعیت زرد و آبی مجاز بوده و خروج از شهرهای نارنجی ممنوع است و افراد در صورت لزوم فقط با برگه تردد می‌توانند تردد داشته باشند همچنین ورود از شهرهای آبی و زرد به شهرهای نارنجی نیز ممنوعیت دارد./ تسنیم

کپی