اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

سایه سنگین کرونا بر گیم های جدید

سایه سنگین کرونا بر گیم های جدید
میترا جلیلی خبرنگار

شیوع کرونا بر صنایع مختلف از جمله فناوری تأثیرگذار بود و علاوه بر افزایش نرخ بیکاری سبب شد تا بسیاری از رونمایی‌ها به تأخیر بیفتد. هرچند این پاندمی سبب رشد درآمدزایی صنعت گیم شد اما بازی سازان برای ارائه بازی‌های جدید با مشکلات زیادی مواجه شدند و به‌دلیل دورکاری کارمندان و بازی سازان، بسیاری از آنها از برنامه‌هایشان در سال 2020 عقب ماندند و حالا خبر می‌رسد که گیمرها حتی در سال 2021 هم به برخی از این گیم‌ها نمی‌توانند دسترسی داشته باشند.

در این گزارش کوتاه به بازی‌هایی اشاره می‌کنیم که قرار بود در سال 2020 از آنها رونمایی شود ولی همچنان تأخیر آنها برای ورود به بازار ادامه دارد.
Outriders: این بازی که قرار بود همزمان با ارائه کنسول‌های جدید بازی در اواخر 2020 به دست گیمرها برسد به تأخیر افتاد. ابتدا قرار شد این گیم دوم فوریه ارائه شود ولی حالا باز هم سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که با مشکلاتی مواجه شده‌اند و احتمالاً این بازی اول آوریل به‌دست گیمرهای بی‌تاب خواهد رسید اما در 25 فوریه بخش‌هایی از این بازی به ‌صورت دمو به دست علاقه مندان می‌رسد تا با حال و هوای کلی این بازی آشنا شوند.
Halo Infinite:این بازی ایکس باکس سری X هم قرار بود در سال 2020 رونمایی شود اما سازندگان این بازی، آن را به پاییز 2021 موکول کرده و دلیل آن را نیز تأثیر پاندمی کرونا عنوان کرده‌اند.
Riders Republic: این بازی هم قرار بود در فوریه 2021 ارائه شود اما ظاهراً کمپانی سازنده این گیم یعنی Ubisoft هنوز نتوانسته زمان مشخصی را برای ارائه این بازی اعلام  کند و تنها به ذکر این نکته اکتفا کرده که این گیم تا پایان 2021 راهی بازار خواهد شد.
Hogwarts Legacy:این بازی که به‌عنوان یکی از قدرتمندترین بازی‌های ویدئویی سال 2021 شناخته شده است در واقع توسط کمپانی Portkey Games دنیای هری پاتر را روی پلی استیشن 5 به تصویر خواهد کشید. با این که انتظار می‌رفت در سه ماهه نخست 2021 گیمرها به این بازی دسترسی پیدا کنند اما شرایط نشان می‌دهد که این گیم با تأخیری یک ساله در سال 2022 راهی بازار خواهد شد. گیمرها می‌توانند سال آینده این گیم را روی ایکس باکس وان، ایکس باکس سری X/S، PS4 و PS5 بازی کنند.
Pragmata:این بازی سونی هم که قرار بود در سال 2022 راهی بازار شود، تأخیری یکساله خواهد داشت و رونمایی از آن به سال 2023 موکول شده است. حال باید منتظر ماند و دید با توجه به ادامه دار شدن کرونا صنعت گیم می‌تواند عقب ماندگی خود را جبران کند یا خیر.

کپی