اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
ادامه هفته دوازدهم با برد تراکتور و باخت استقلال

جوانان سایپا ترمز آبی پوشان را کشیدند

جوانان سایپا ترمز آبی پوشان را کشیدند
گروه ورزشی

هفته دوازدهم لیگ برتر دیروز با انجام 2 مسابقه ادامه یافت.

 گل گهر و تراکتور از ساعت 15 در ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان برابرهم قرار گرفتند که تیم تبریزی توسط احسان حاج صفی (44) و محمدعباس‌زاده (76) به گل رسید و تک گل میزبان را یونس شاکری (64) به ثمر رساند. یاران مسعود شجاعی به پیروزی 2-1 رسیدند و شکستی خانگی در کارنامه شاگردان امیر قلعه‌نویی به ثبت رسید.

در این بازی، محمدرضا اخباری دروازه‌بان تراکتور پس از برخورد به گادوین منشا مهاجم گل گهر آسیب دید و بینی‌اش شکست و دقیقه 20 جای خود را به حبیب فرعباسی داد. اخباری پس از مداوای پزشک تراکتور راهی بیمارستان شد تا ادامه روند درمان را طی کند.

در دیگر بازی استقلال و سایپا از ساعت ۱۶:۴۵ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند. پیش از آغاز دیدار، محمد دانشگر و داریوش شجاعیان 2 بازیکن استقلال با پوشیدن پیراهنی که تصویر حشمت مهاجرانی، مهرداد میناوند و علی انصاریان  روی آن بود، برای آنها آرزوی سلامتی کردند. در این دیدار که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی و دستیار او وحید هاشمیان از نزدیک تماشاگر آن بودند، استقلال با همان ترکیب دیدار با تراکتور وارد میدان شد. با شروع بازی آبی پوشان با طراحی حملاتی، قصد رسیدن به دروازه سایپا را داشتند که دقیقه ۱۸مهدی قایدی روی ضدحمله سریع صاحب توپ شد و شوت فنی به سمت دروازه سایپا زد که توپ بعد از واکنش خوب محمدحسین اکبرمنادی دروازه‌بان نارنجی‌پوشان به تیر افقی دروازه برخورد کرد و در بازگشت شوت شیخ دیاباته با اصابت به مدافع سایپا به کرنر رفت. دقیقه ۳۵ درپی ناهماهنگی میان مجید علیاری و اکبر منادی برای کنترل توپ، دیاباته از پشت سر به توپ رسید ولی ضربه او از فاصله یک متری، به تور کنار دروازه برخورد کرد. دقیقه ۴۴، سایپا در تدارک گشودن دروازه استقلال بود که نفوذ حسین ماهینی به داخل محوطه جریمه و پاس رو به عقب او توسط مهدی مهدی‌پور دفع شد و در ریباند شوت مهرداد عبدی از مقابل محوطه جریمه در داخل چارچوب نبود تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. در پایان نیمه اول دانشگر با یکی از بازیکنان سایپا درگیر شد و کارت زرد گرفت. در ادامه دانشگر اعتراض شدیدی به یاسر همرنگ، داور بازی داشت و چیزی نمانده بود اخراج شود که با وساطت کادر فنی و بازیکنان استقلال، داور از تصمیم خود صرفنظر کرد.

با شروع نیمه دوم این سایپا بود که به گل رسید. دقیقه 49 علیاری با حرکت تکنیکی و تماشایی در سمت چپ زمین 3 مدافع استقلال را فریب داد و پاس رو به عقب او به پشت محوطه جریمه را حسین مالکی با سر توپ مقابل مسعود ریگی و شوت پای چپ وارد دروازه محمدرشید مظاهری کرد. در ادامه مسابقه استقلالی ها تلاش زیادی برای جبران انجام دادند و توپ های زیادی روی دروازه سایپا ریختند. شاگردان محمود فکری در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند و از تصاحب توپ و موقعیت ها استفاده لازم را نبردند. دقیقه 87 ضربه ایستگاهی زیبای قایدی را اکبرمنادی با سیوی خوب دفع کرد و در برگشت هم ضربه سر دیاباته را مهار کرد. دقیقه 93 شوت فرشید اسماعیلی را اکبرمنادی دفع کرد و در ادامه هر چه آبی پوشان توپ ریختند به نتیجه نرسیدند تا این بازی 1-0 به سود سایپا به پایان برسد و اولین شکست خانگی شاگردان محمود فکری ثبت شود. شاگردان ابراهیم صادقی هم به دومین برد پیاپی خود دست یافتند. استقلال با این باخت صدرنشین ماند و سایپا به رده هفتم جدول صعود کرد.


 

کپی