اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

وضعیت شیوع کرونا در بندرگز همچنان نارنجی و پرخطر است

وضعیت شیوع کرونا در بندرگز همچنان نارنجی و پرخطر است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان با اشاره به روند ثابت ابتلا، بستری و فوت بیماران کرونایی در اغلب مناطق استان گفت: وضعیت شیوع کرونا در بندرگز همچنان نارنجی و نیازمند همراهی بیشتر مردم برای گذر از این شرایط شکننده و پرخطر است.

عبدالرضا فاضل روز شنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: به غیر از بندرگز که در وضعیت نارنجی قرار دارد، گمیشان، رامیان، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در وضعیت آبی و بقیه ۹ شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۷۵ تخت بیمارستانی استان در اختیار بیماران کرونایی است که از این تعداد ۸۵ تخت مربوط به بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) است که از این تعداد حال ۳۲ نفر وخیم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کرونایی در گلستان جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به بروز نشانه های پیک چهارم کرونا در برخی مناطق کشور اظهار داشت: اگر مردم استان شرایط را عادی دانسته و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، احتمال شیوع دور جدید بیماری کووید ۱۹ در گلستان قابل پیش بینی است.

استاندار گلستان هم در این جلسه اجرای طرح شهید سلیمانی در بندرگز را در کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان موثر دانست و گفت: در راستای اجرای این طرح ۲۱۸ بیمار شناسایی شدند که مراحل درمان ۸۵ نفر در مراکز درمانی دنبال می شود.

هادی حق‌شناس همچنین به برگزاری چهاردهیمن جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین اشاره کرد و گفت: جشنواره امسال در بخش هنرهای صنایع دستی و موسیقی آواها و نواهای اصیل و سنتی ایرانی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

چهاردهیمن جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین ۹ تا ۱۲ بهمن ماه در گلستان برگزار می شود.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، از ظهر روز گذشته تا امروز شنبه ۶۹ نفر به علت ابتلا به کرونا در کشور جان خود را از دست دادند./ ایرنا

کپی