اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

احتکار 645 میلیارد لوازم یدکی خودرو

احتکار 645 میلیارد لوازم یدکی خودرو

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف 5 انبار متعلق به یک شرکت خصوصی که انواع لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی به ارزش 645 میلیارد ریال در آنها احتکار شده بود، خبر داد.

سردار "محمدرضا هاشمی فر" در تشریح این خبر بیان داشت: در پی کمبود برخی لوازم یدکی خودرو و به وجود آمدن نوسانات قیمت این لوازم در بازار، مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مقابله جدی با محتکران این کالاها را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با انجام  اقدامات هوشمندانه از احتکار این قطعات توسط یکی از شرکت های خصوصی مطلع و بلافاصله طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه بازرسان و کارشناسان اداره صنعت،معدن وتجارت استان به محل اعزام و از 5 انبار متعلق به این شرکت که در آن لوازم یدکی خودرو نگهداری می شد، بازدید کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در بررسی ها و استعلام های صورت گرفته از سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص شد آمار کالاهای موجود در سامانه جامع انبارها ثبت نشده و طی ماه های اخیر هم هیچ نوع خروجی از این انبارها صورت نگرفته است که با استناد به اطلاعات و مستندات به دست آمده محرز شدن جرم احتکار کالا توسط شرکت مزبور برای ماموران محرز شد.

سرهنگ هاشمی فر با بیان اینکه ارزش محتویات داخل انبارها توسط کارشناسان مربوطه بالغ بر 645 میلیارد ریال تخمین زده شده است از پلمب انبارها و ساختمان شرکت مذکور با حکم مقام قضائی خبر داد و گفت: مالک اصلی این شرکت دستگیر و برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل شد.

وی احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم توسط افراد سودجو و منفعت طلب که باعث بروز مشکلات عدیده در زندگی مردم می شود را گناهی نابخشودنی توصیف کرد و گفت: نیروی انتظامی مصمم به برخورد با محتکران کالا و مفسدان اقتصادی است و اجازه نخواهد داد عده ای فرصت طلب و سودجو در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد کنند.

این مقام انتظامی گفت: از شهروندان می خواهم، هرگونه اطلاعاتی در خصوص احتکار کالا را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند و مطمئن باشند که پلیس در این حوزه به صورت جدی ورود پیدا کرده و با هماهنگی دستگاه قضائی، محتکران و مفسدان اقتصادی را دستگیر و به سزای عمل خود می رساند.#پلیس

کپی