اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
مربی تیم فوتبال گل‌گهر:

برخی داورها با قلعه‌نویی مشکل دارند

برخی داورها با قلعه‌نویی مشکل دارند

مربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان با اشاره به اینکه در این فصل برآیند داوری‌ها به ضرر ما بوده است، گفت: برخی داورها با قلعه‌نویی مشکل دارند.

سعید الهویی عصر جمعه در نشست خبری قبل از بازی «گل‌گهر سیرجان و تراکتور تبریز» از سری مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، عنوان کرد: خیلی خوشحالیم که فرصت برگزاری یک بازی بسیار خوب دیگر را این هفته برابر یکی از تیم‌های خوب ایران خواهیم داشت.

وی ادامه داد: به چند دلیل به بازی فردا امیدواریم؛ اول اینکه کیفیت فنی و سبک بازی تراکتورسازی شبیه ماست و سعی دارد که با توپ فوتبال مالکانه بازی کند. تصور می‌کنم بازی فردا جدال دو تیم خوب لیگ برتری در بازی مالکانه است.

الهویی بیان کرد: طبیعتاً فردا هر تیمی بهتر بتواند بازی مالکانه و حملات تدریجی‌اش را انجام بدهد، شانس بیشتری برای پیروزی دارد، به همین دلیل حدس می‌زنیم هواداران و تماشاگران فردا بازی زیبایی ببینند و بسیار امیدوارم که با تمریناتی که در هفته گذشته انجام دادیم، بتوانیم نتیجه خوبی هم به دست بیاوریم.

تفکر قلعه نویی بازی تهاجمی و مالکانه است

مربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در پاسخ به خبرنگاری که عنوان کرد «فردا هواداران ۳ امتیاز خانگی را می‌خواهند»، گفت: مطمئن باشید قلعه‌نویی در برابر هر تیمی در هر استادیومی و هر شهری که بخواهد بازی کند، فقط به دنبال ۳ امتیاز است. تفکر قلعه‌نویی، تفکر بازی تهاجمی، مالکانه و گرفتن ۳ امتیاز است.

وی در مورد موفقیت باشگاه گل‌گهر بیان کرد: موفقیت یک پروسه است و باید بپذیریم که باشگاه گل‌گهر سیرجان در فصل جاری با حضور قلعه‌نویی سعی می‌کند که ثباتی در فوتبال ایران برای خودش ایجاد کند، رسیدن به قله مدنظر قلعه‌نویی زمان‌بر است.

دستیار قلعه‌نویی در راستای کیفیت تیم گل‌گهر در لیگ برتر گفت: مطمئن باشید پله به پله جلو می‌رویم، گل‌گهر جزو چهار تیم صدر جدول از لحاظ کیفیت است، پس امیدوار باید باشیم.

وی در ادامه به هواداران گل‌گهر گفت: قلعه‌نویی، کادر فنی و بازیکنان تمام تلاش‌شان را انجام می‌دهد از هواداران می‌خواهم به ما انرژی مثبت بدهند، مطمئن باشید ما داریم تلاش می‌کنیم که بهترین عملکرد را برای طول لیگ داشته باشیم.

گل گهر در نیم فصل تقویت می‌شود

الهویی در رابطه با جذب و معاوضه بازیکنان گل‌گهر با سایر باشگاه‌ها بیان کرد: در زمینه تقویت تیم، مطمئناً قلعه‌نویی بعد از پایان بازی‌های نیم فصل اول لیگ با بررسی و آنالیز کامل و کافی مثل سالهای گذشته بهترین انتخاب‌ها را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در مورد داستان تعویض علیزاده هم، فکر می‌کنم باشگاه بیانیه‌ای صادر کرده و تمام بازیکنان با تمرکز صد درصد درگیر تمرینات و مسابقات هستند، اصلاً از این موضوع نگران نباشید.

الهویی بیان کرد: قلعه‌نویی مطمئناً نیم فصل سعی خواهد کرد تیم را به بهترین شکل تقویت کند، کما اینکه جذب یک بازیکن آزاد مثل مرتضی تبریزی که قبل از این هم کیفیت بالای خودش را نشان داده است، بیانگر این است که قلعه‌نویی انتخاب‌های خوبی برای تیم دارد، مطمئن باشید در نیم فصل هم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی از محرومان و مصدومان تیم گل‌گهر برای بازی برابر تراکنور چنین گفت: در لیست اصلی، مصدوم و محرومی نداریم، یکی دو نفر از بازیکنانمان مصدومیت‌های خیلی کوچکی دارند، شاید قلعه نویی ترجیح بدهد برای حفاظت از سلامتی‌شان فردا به آنها استراحت بدهد و این بازیکنان را در لیست ۲۰ نفره نیاورد؛ ولی بازیکنانی که به خاطر مصدومیت طولانی مدت، از لیست خارج باشد، نداریم.

داوران عدالت را برقرار کنند

الهویی بخش پایانی صحبت‌های خود را به داوری و کارشناسان داوری لیگ برتر اختصاص داد: یک موضوع را بارها در هفته‌های گذشته مطرح کردیم و قصدمان اعتراض بی دلیل نیست بلکه به دنبال اصلاح هستیم.

وی ادامه داد: طبق گفته کارشناسان داوری در هفته گذشته اشتباه داوری دو امتیاز را از تیم ما گرفته است. در این فصل تیم گل‌گهر بیش از همه تیم‌ها ضرر کرده است؛ برخی تیم‌ها ممکن است در یک بازی ضرر کرده باشند ولی یک جای دیگر هم از داوری نفع بردند و در نتیجه برآیندشان صفری بوده است.

الهویی با اشاره به اینکه در این فصل برآیند داوری‌ها به ضرر ما بوده است، افزود: با توجه به اتفاقات سال‌های گذشته، به نظر می‌رسد مشکلِ اشتباهات داوری با تیم نیست بلکه متوجه قلعه‌نویی است. ما نمی‌خواهیم این موضوع را به کل جامعه داوری بسط بدهیم، بلکه مربوط به یک بخش کوچک و قلیلی است.

وی گفت: از رئیس کمیته داوران، دپارتمان داورن و داورانی که می‌دانیم وجدان پاکی دارند، می‌دانیم که می‌دانند جایگاهشان، جایگاه قضاوت و برقرار کردن عدالت هست، خواهش می‌کنیم که تحت تأثیر این مسائل قرار نگیرند. ما هیچ چیز اضافه‌ای از داوران نمی‌خواهیم و فقط از داوران عدالت را اجرا کنند. آن چیزی که حق ماست را به ما بدهند، چیز بیشتری نمی‌خواهیم، ولی آن چیزی که حق ماست را از ما نگیرند.

الهویی بیان کرد: اشتباهت داوری وجود دارد، در این هیچ شکی نیست، ولی ما از داوران می‌خواهیم که با وجدان آگاه و بیدار خودشان عدالت را برقرار کنند، تا همه تیم‌ها و افرادی که در فوتبال حضور دارند، بر اساس این عدالت بر خلاف اتفاقات چند سال اخیر افتاده به حق واقعی خودشان برسند.

تیم گل‌گهر سیرجان شنبه ۴ بهمن ۹۹، ساعت ۱۵:۰۰ در ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان به مصاف تیم تراکتور تبریز خواهد رفت./مهر 

کپی