اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

تلاش نفسگیر امدادگران برای نجات ۸ نفر در آذربایجان‌شرقی

تلاش نفسگیر امدادگران برای نجات ۸ نفر در آذربایجان‌شرقی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تلاش ۳۲ ساعته‌ی امدادگران اورژانس، هلال احمر و عوامل راهداری برای نجات هشت نفر در سطح آذربایجان شرقی، خبر داد.

فرزاد رحمانی با اشاره به انجام شش عملیات نجات در شبانه روز گذشته در سطح آذربایجان شرقی، گفت: در شبانه روز گذشته نیروهای اورژانس در شهرستان‌های چاروایماق، خداآفرین و اهر با انجام اقدامات لازم، جان سه مادر باردار را نجات دادند.

وی افزود: صبح روز گذشته، مادر بارداری از روستای الله کندی چاروایماق نوزاد خود را تحت اقدامات پیش بیمارستانی کارشناسان اعزامی به دنیا آورد.

وی از انتقال مادر باردار از جاده‌های صعبالعبور روستای رشتین خداآفرین خبرداد و گفت: مادرباردار دیگری با توجه به شرایط بالینی و نیاز به تحت نظر بودن با مراقبت‌های لازم از روستای   عاشقلوی اهر به بیمارستان باقرالعلوم این شهرستان، انتقال یافت.

رحمانی ادامه داد: مادر باردار دیگری هم در روستای ساری یاقان اهر با اقدامات لازم توسط اورژانس زنجیربلاغ به بیمارستان باقرالعلوم اهر، منتقل شد.

وی خاطرنشان کرد: سه بیمار کرونایی پس از شش ساعت تلاش از روستای نخودآباد هشترود به بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان، انتقال یافتند.

وی گفت: عملیات پنج ساعته برای نجات نوجوان 16ساله درروستای چهاربرود عجب شیر با موفقیت به پایان رسید و به بیمارستان امام خمینی (ره) عجب شیر انتقال یافت.

به نقل از روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی، رحمانی درخصوص عملیات ویژه اورژانس درشهرستان بستان آباد، افزود: زن میانسال درروستای قلعه اولیا با مشکل آسم و تنگی نفس تحت مراقبت کارشناسان اعزامی به بیمارستان استاد شهریار این شهر، منتقل شد.ایسنا

  

کپی