اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

گوترش از بازگشت آمریکا به توافق پاریس استقبال کرد

گوترش از بازگشت آمریکا به توافق پاریس استقبال کرد

دبیر کل سازمان ملل متحد از تصمیم رئیس جمهور جدید آمریکا برای بازگشت به توافقنامه آب و هوایی پاریس استقبال کرد.

 به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای از بازگشت آمریکا به توافق آب و هوایی پاریس استقبال کرد.

او در این بیانیه نوشت: "از گام‌هایی که جو بایدن برای بازگشت به توافقنامه آب و هوایی پاریس و پیوستن به ائتلاف رو به گسترش کشور‌ها، شهر‌ها، ایالت‌ها، نهاد‌ها و افراد مصمم به مقابله با بحران آب و هوایی برداشته است، به گرمی استقبال می‌کنم. "

گوترش افزود: "ما مشتاقانه منتظر اقدامات جو بایدن در سرعت بخشیدن به روند تلاش‌های جهانی برای به صفر رساندن گاز‌های گلخانه‌ای در چارچوب تدابیری همچون مشارکت در تحقق اهداف تعیین شده برای سال ۲۰۳۰ و تامین مالی مقابله با این پدیده پیش از برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل موسوم به COP ۲۶ در اواخر امسال هستیم. "

دبیر کل سازمان ملل همچنین بر تعهد خود برای همکاری با رئیس جمهور جدید آمریکا و دیگر مقامات این کشور برای پرداختن به مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی و پیامد‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

خبرگزاری رویترز پیشتر گزارش داده بود جوبایدن یک فرمانی اجرایی را در زمینه بازگشت آمریکا به تعهداتش در چارچوب توافقنامه پاریس امضاء کرده است. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور پیشین آمریکا سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت از این توافق خارج شود و آن را مانعی بر سر راه رشد اقتصادی آمریکا توصیف کرد./ باشگاه خبرنگاران

کپی