اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اعتراضات خیابانی در پورتلند همزمان با مراسم تحلیف بایدن

اعتراضات خیابانی در پورتلند همزمان با مراسم تحلیف بایدن

همزمان با مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا در واشنگتن، سایر نقاط این کشور از جمله پورتلند شاهد تظاهرات خیابانی در اعتراض به بی‌عدالتی و نژادپرستی در این کشور بودند.

 به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، همزمان با مراسم تحلیف جو بایدن، آشوب و خشونت‏، برخی خیابان‌های پورتلند در سیاتل را فراگرفت و حدود ۱۰۰ معترض به خشونت نیرو‌های پلیس، با راهپیمایی در خیابان‌های بخش شمال شرق این شهر، شیشه ساختمانی را شکستند که دفتر حزب دموکرات آمریکا در آن واقع شده است.

بر اساس این گزارش، معترضان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود "ما غیرقابل کنترل هستیم. " پلیس شماری از معترضان را دستگیر کرد.

همچنین نقاط دیگری از پورتلند شاهد تظاهراتی با عنوان "عدالت را برقرار کنید و از جان سیاه پوستان دفاع کنید" بود. هنوز مشخص نیست که آیا نیرو‌های پلیس، این معترضان را دستگیر کرده اند یا خیر.

در یکی از تقاطع‌های مرکز شهر سیاتل، ۵۰ تا ۷۵ معترض در حالی که لباس سیاه به تن داشتند، تردد خودرو‌ها را مختل کردند. فاکس نیوز در ادامه گزارش داد این تظاهرات، ابتدا در یکی از مراکز امور مهاجران آغاز شد، ولی معترضان خیلی زود در خیابان‌ها به راه افتادند و شیشه‌های ساختمان‌ها را شکستند. پلیس تعدادی از این معترضان را دستگیر کرده است./ باشگاه خبرنگاران

کپی