اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

تبریک رئیس جمهور عراق به مناسبت تحلیف جو بایدن

تبریک رئیس جمهور عراق به مناسبت تحلیف جو بایدن

برهم صالح تحلیف جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور آمریکا تبریک گفت.

به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، برهم صالح، رئیس جمهور عراق تحلیف جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا تبریک گفت.

در بیانیه‌ای از سوی ریاست جمهوری عراق منتشر شده، آمده است: رئیس جمهور برهم صالح به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به مناسبت ادای سوگند ریاست جمهوری و به دست گرفتن وظایف رسمی تبریک گفت.

برهیم صالح طبق این بیانیه گفت: من صمیمانه‌ترین تبریک‌ها را به مناسبت تحلیف شما به عنوان رئیس جمهور آمریکا اعلام می‌کنم و برای شما و معاون تان هریس موفقیت در تلاش‌های آتی تان را دارم؛ چرا که شما در تلاش برای تحقق آرزو‌ها و آرمان‌های ملت آمریکا هستید.

او در ادامه افزود: ما مشتاقانه منتظر هستیم تا روابط عمیقی که کشورمای ما را به همدیگر مرتبط می‌کند و دامنه همکاری‌های راهبردی که ما از آن برخورداریم را گسترش دهیم. ما با چالش‌هایی متعدد مواجه هستیم؛ به خصوص آن‌هایی که در تروریسم و افراط گرایی نمود پیدا کرده است و منافع مشترک ما در مقابله با آن است.

برهم صالح در ادامه تصریح کرد: ما همچنین از فرصت همکاری با ایالات متحده برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای و تقویت صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم و امیدواریم روابط میان دو کشور در ماه‌های آتی و سال‌های آینده قوی‌تر شود و بتوانیم راه مشترک را به سوی عراق و خاورمیانه‌ای درخشان‌تر بر اساس احترام متبادل و ارزش‌های مشترک مان و دموکراسی بر قرار کنیم. مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا روز گذشته برگزار شد. ساعاتی پیش از آغاز این مراسم، «دونالد ترامپ»، با پایان دوره ریاستش کاخ سفید را ترک کرد.

ترامپ بعد از سخنرانی خداحافظی خود در پایگاه نظامی «اندروز» مریلند، راهی محل اقامت خود در فلوریدا شد.

تعدادی از مقامات و به خصوص «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور پیشین، «جورج بوش» و «مایک پنس» معاون ترامپ برای شرکت در این مراسم حاضر شده‌اند./ باشگاه خبرنگاران

کپی