اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

راه‌اندازی موزه صید و صیادی در گیلان

راه‌اندازی موزه صید و صیادی در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: در راستای اشاعه فرهنگ بومی نواحی و مناطق گیلان موزه تخصصی صید و صیادی با مشارکت شهرداری پره‌سر افتتاح خواهد شد.

مسعود حلاج‌پور در جمع خبرنگاران از امضای تفاهم‌نامه ایجاد موزه صید و صیادی شمال کشور در شهر پره‌سر خبر داد و اظهار کرد: موزه‌های تخصصی از اصلی‌ترین درگاه‌های ارتباطی بین نسل‌های مختلف است و در راستای اشاعه فرهنگ بومی نواحی و مناطق گیلان موزه تخصصی صید و صیادی با مشارکت شهرداری پره‌سر افتتاح خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه این دومین موزه در شهرستان رضوانشهر است که تفاهم‌نامه ایجاد آن در سال‌جاری به امضا رسیده است، گفت: موزه عشایر رضوانشهر نیز با مشارکت فرمانداری شهرستان رضوانشهر در حال آماده‌سازی است و اشیا موزه نیز جمع‌آوری شده است.

حلاج‌پور گفت: در راستای برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط این اداره‌کل و با همکاری شهرداری پره‌سر تفاهم‌نامه ایجاد موزه صید و صیادی شمال کشور به امضا رسید که امیدواریم قدم بزرگی در انتقال فرهنگ و هنر صید و صیادی که از دیرباز پیشه‌ی مردم این خطه بوده است باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به سبقه تاریخی ماهیگیری در شهر پره‌سر، تهیه المان‌های شهری و ایجاد موزه‌  نقش بزرگی در انتقال مفاهیم فرهنگی دارد، تصریح کرد: امید است با همکاری سایر شهرداری‌های استان با اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گام‌های موثری در انتقال فرهنگ غنی استان به نسل‌های بعدی برداشته شود./ ایسنا

کپی