اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

معرفی دیواره سنگنوردی پل خواب

معرفی دیواره سنگنوردی پل خواب

منطقه سنگنوردی پل خواب در استان البرز و در کنار جادهٔ کرج – چالوس در ۷۰ کیلومتری تهران و در انتهای یک جادهٔ فرعی، مکانی به نام تکیهٔ سپه‌سالار وجود دارد که چشم‌انداز آن قلهٔ هفت‌خوان‌ها است.دیواره سنگنوردی پل خواب نزدیک کرج و تقریبا در ۳۵ کیلومتری آن قرار گرفته است. فاصله این دیواره از اول سد کرج حدود ۱۵ کیلومتر بوده و در منطقه ای به نام پل خواب قرار دارد که توسط یه پل فلزی به ورودی روستای مورود متصل می شود.

ویژگی ها

دیواره پل خواب با توجه به تنوع زیاد مسیر ها امکان تمرین برای همه سطوح را فراهم کرده و همچنین نیز محل مناسبی برای تمرین صعود های مصنوعی و دیواره ای است. دیواره از پای ان تا قله ان حدود ۱۵۰ متر ارتفاع دارد و بلند ترین مسیر صعود ان ۱۱۰ متر می باشد. البته از مسیر های دیگر هم میشود صعود دیواره را تمام کرد که نیاز به کار با ابزار دارند.
دیواره پل خواب با توجه به ارتفاع بیشتر محل مناسبی برای صعود کننده های sport و big wall مناسب بوده و از دیر باز مورد توجه سنگ نوردان کرجی و تهرانی قرار گرفته است.

زمان مناسب بازدید
اکثر سنگ نوردان که قصد صعود دیواره علم را دارند از اوایل بهار به تمرین بر روی این دیواره مشغول می شوند.
وسایل مورد نیاز
ابزار فنی و وسایل مورد نیاز سنگ نوردی
در این دیواره تعدادی رول و کارگاه فرعی نیز وجود دارند که اکثرا قدیمی و غیر قابل اطمینان هستند…تا حد ممکن از مسیر هایی که شناخت ندارید صعود نکنید یا بر روی کارگاه های ناشناخته فرود نروید. همچنین در فرود های بلند هم حتما ته طناب را گره بزنید و از گره های حمایتی استفاده کنید./ سیری در ایران

 
 
کپی