اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تحلیف در پادگان واشنگتن

تحلیف در پادگان واشنگتن

در آستانه ورود جو بایدن به کاخ سفید و شروع به کار به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا، تدابیری امنیتی سختگیرانه‌ای در واشنگتن اعمال شده است.

بیش از 25 هزار نیروی گارد ملی از ترس خشونت‌های بیشتر در واشنگتن مستقر شده‌اند، با استقرار بیشتر از سه برابر نیرویی که هم اکنون به طور کل در عراق، افغانستان، سومالی و سوریه مستقر است واشنگتن شبیه یک منطقه جنگی است.

تمامی خیابان‌ها بسته شده، بلوک‌های سیمانی و کانتینرهای بزرگ ورودی‌های منطقه مرکزی شهر را بسته‌اند. نیروهای امنیتی می‌گویند اطلاعاتی دارند که نشان می دهد نهادهای داخلی قرار است هدف تروریست‌های راست گرا قرار بگیرند.

با بسته شدن واشنگتن به نظر نمی‌رسد جمعیتی برای مراسم تحلیف رئیس جمهور حاضر شود پاندمی بهانه بسیار خوبی برای خالی نگه داشتن محل مراسم است.

نشنال مال که در روزهای تحلیف دیگر رئیس جمهوران آمریکا مملو از جمعیت بوده امروز همچون منطقه سبز بغداد بسته شده و قرق است. در عوض 200 هزار پرچم به نشانه کسانی که نمی‌توانند در مراسم شرکت کنند کاشته شده است.

بایدن قرار است درباره امید به اتحاد مجدد کشورش در تحلیفش سخن بگوید، درباره هدفی مشترک و اینکه او رئیس جمهور همه آمریکایی‌هاست و نه فقط کسانی که به او رای داده‌اند./ ایسنا

 

کپی