اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مدیرکل هواشناسی گیلان خبر داد

بارش برف در جلگه گیلان/ کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه ای دما

بارش برف در جلگه گیلان/ کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه ای دما

مدیرکل هواشناسی گیلان، از نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به استان از عصر امروز خبر داد و افزود: این سامانه سرد و بارش زا طی چهارشنبه و پنجشنبه در استان تقویت می شود.

محمد دادرس آسمان غالب نقاط استان را کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: از اواخر وقت امروز با شمالی شدن جریانات و بارندگی مواجه خواهیم شد.

وی بیشینه و کمینه دمای هوای استان را مربوط به منجیل با ۲۰ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۴.۵ درجه سلسیوس دانست و اضافه کرد: دمای فعلی رشت نیز ۱۲ درجه سلسیوس است.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به استان از عصر امروز خبر داد و افزود: این سامانه سرد و بارش زا طی چهارشنبه و پنجشنبه در استان تقویت می شود و با توجه به برودت هوا در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف مورد انتظار است.

دادرس، با بیان اینکه از عصر چهارشنبه تا صبح جمعه کاهش دمای محسوس ۱۵ تا ۲۰ درجه سلسیوس خواهیم داشت، گفت: در بخش هایی از نواحی جلگه ای استان به ویژه جلگه مرکزی و شرقی شرایط برای بارش برف مهیاست و در سایر مناطق استان نیز بارش مخلوط برف و باران پیش بینی می شود.

وی با اشاره به خروج این سامانه سرد و بارشی از مرزهای شرقی استان طی روز جمعه، خاطرنشان کرد: از اواخر وقت پنجشنبه با کاهش ناپایداری و کاهش ابر مواجه خواهیم شد و برای ساعات صبح و شب جمعه یخبندان خواهیم داشت.

وی وزش باد(گاهی شدید)، مه آلودگی و کولاک برف را از دیگر پدیده ها طی دو روز آینده دانست و یادآور شد: احتمال آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها نیز وجود دارد./ ایسنا

کپی