اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی خبر داد:

مهاجرت حیات وحش پارک ملی ساریگل به علت حضور افراد در معدن آلبلاغ

مهاجرت حیات وحش پارک ملی ساریگل به علت حضور افراد در معدن آلبلاغ

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از مهاجرت حیات وحش پارک ملی ساریگل در بخش هایی که معدن آلبلاغ قرار دارد به بخش های جنوب و غربی این پارک به علت حضور و تردد افراد در معدن خبر داد.

اله پور در پاسخ مبنی بر اینکه آیا حضور سودجویان و سایر افراد در معدن آلبلاغ اسفراین موجب کاهش جمعیت حیات وحش در این منطقه شده است و یا خیر؟ گفت: حضور افراد در بخشی از پارک ملی ساریگل که معدن آلبلاغ وجود دارد سبب شده تا جمعیت حیات وحش در همان منطقه کاهش یابد.

وی در ارتباط با فعالیت افراد در معدن آلبلاغ و انجام عملیات استخراج از این معدن نیز اظهارکرد: هرگونه فعالیت از جمله استخراج باید با انجام ارزیابی های زیست محیطی صورت گیرد.

اله پور در ارتباط با جلوگیری از آسیب رسیدن به حیات وحش این منطقه نیز بیان کرد: برای حفظ حیات وحش و گونه های حیوانی منطقه به دنبال ارتقاء زیست گاه هستیم و طرح ارتقای شاه جهان به منطقه حفاظت شده را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی تصریح کرد: برداشت های لازم از بخش غربی پارک ملی ساریگل و شاه جهان انجام شده و موافقت های لازم نیز برای ارتقای منطقه شاه جهان به منطقه حفاظت شده نیز اخذ شده است.

به گفته این مقام مسئول طرح تهیه و ارائه شده و در حال بررسی است.

وی مساحت منطقه را نیز ۲۵ هزار هکتار اعلام کرد./ ایسنا

کپی