اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
وزیر اقتصاد:

شرکت‌های پیمانکاری ایران آماده همکاری با جمهوری آذربایجان

شرکت‌های پیمانکاری ایران آماده همکاری با جمهوری آذربایجان

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به توانمندی‌های کم نظیر شرکت‌های پیمانکاری ایران در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی، از آمادگی کامل این شرکت‌ها برای همکاری با جمهوری آذربایجان خبر داد.

‌«فرهاد دژپسند» امروز (سه شنبه) در جریان برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: این شرکت‌ها، پروژه‌های مختلفی را در زمینه‌های ساختمان، ساخت سد و نیروگاه، ساخت پالایشگاه، راه‌سازی ، پل‌سازی و سایر زمینه‌ها در سراسر جهان با موفقیت اجرا کرده‌اند و اکنون نیز از آمادگی کامل، جهت همکاری با جمهوری آذربایجان برخوردارند.

وی تصریح کرد: سیاست اصولی ایران همواره بر تعمیق و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با همه کشورها به ویژه کشورهای مسلمان و همسایه استوار بوده است.

دژپسند یادآور شد: شرکت های پیمانکاری ایرانی، پروژه های مختلفی را در سراسر جهان از جمله در کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، تاجیکستان، سریلانکا، ونزوئلا با موفقیت اجرا کرده اند و اکنون نیز این شرکت ها از آمادگی کامل، جهت همکاری با جمهوری آذربایجان برخوردار هستند.

وی روابط ایران و آذربایجان را به لحاظ تاریخی، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی حائز اهمیت دانست و افزود: به نمایندگی از سوی دولت اعلام می دارم، همانطور که در دوره بحران تمامی همت خود را جهت بازگشت آرامش و صلح به کار بردیم، اکنون نیز جهت بازسازی مناطق کشور آذربایجان آماده همکاری هستیم.

وزیر اقتصاد، اهتمام وزارتخانه ها و دستگاه های دو طرف در طراحی و تدوین سند اجلاس کمیسیون مشترک را نشانه عزم جدی طرفین برای توسعه و تعمیق همکاری های اقتصادی دو کشور عنوان کرد.

وی پیشنهاد کرد، با توجه به ظرفیت های فوق و جهت عملیاتی کردن همکاری شرکت های ایرانی با جمهوری آذربایجان، کمیته ای متشکل از نمایندگان ایران و جمهوری آذربایجان در چارچوب کمیسیون مشترک تشکیل شود تا این کمیته نسبت به تبیین مراتب نحوه مشارکت ایران در بازسازی مناطق آزاد شده آذربایجان، تدارک خدمات و اقلام مورد نیاز و ساز و کار همکاری دو جانبه اقدامات و پیگیری های لازم را به عمل آورد.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این اجلاس اظهار داشت: بی صبرانه آماده همکاری با شرکت های توانمند ایرانی در بازسازی اراضی جنگ زده و احداث پروژهای اقتصادی و حمل و نقلی در منطقه هستیم.

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان امروز در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار و سند توسعه همکاری های دو جانبه اقتصادی ایران و آذربایجان به امضای وزیر اقتصاد کشورمان و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به عنوان روسای کمیسیون های اقتصادی طرفین رسید.

/ایرنا 

کپی