اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
معاون استاندار کرمان هشدار داد:

پیش‌بینی شیوع موج چهارم کرونا در کرمان در اواخر بهمن ماه

پیش‌بینی شیوع موج چهارم کرونا در کرمان در اواخر بهمن ماه

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان با اشاره به پیش‌بینی‌ها از شیوع موج چهارم بیماری کرونا در اواخر بهمن ماه گفت: امکان برگشت سریع و آسان بیماری وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدصادق بصیری ۳۰ دی ماه در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان بیان کرد: طبق تجربه و دانش پزشکی شیوع کرونا با عادی‌انگاری شرایط، تناسب مستقیم دارد.

وی همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست کرونا را در راستای طرح شهید سلیمانی و تشخیص زودهنگام موارد بیماری خواستار شد و گفت: نهادها و اصناف با اجرای طرح هوشمند جامع، فعالیت کادر درمان در رسیدگی و مراقبت از بیماران و نظارت بر اجرای اقدامات در قالب طرح شهید سلیمانی تعریف شده است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان با اشاره به پیش‌بینی‌ها از شیوع موج چهارم بیماری کرونا در اواخر بهمن ماه گفت: در عین حال که نباید نگرانی از این بابت در جامعه ایجاد کرد، اما امکان برگشت سریع و آسان بیماری وجود دارد و همچنان باید رعایت نکات بهداشتی و مراقبت‌ها صورت گیرد.

بصیری با اشاره به گزارش شرکت گاز، توزیع برق و شرکت نفت در تأمین انرژی مورد نیاز واحدها و صنایع گفت: مشکل بحرانی در تأمین انرژی استان نداریم و مسئله کمبود انرژی طی سال‌های گذشته هم وجود داشته که امسال هم در حال مدیریت است.

وی هماهنگی لازم برای تأمین لاستیک خودروهای سوخت‌رسان را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهروندان باید سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی برای ورود سامانه‌های وزش باد و سرمای هوا به استان، گفت: کارگروه مدیریت مصرف انرژی استان به ریاست زینی‌وند استاندار کرمان شکل گرفته است.

عباس تقی زاده با درخواست از رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها برای اطلاع رسانی و ترغیب مردم به رعایت الگوی مصرف انرژی، صرفه جویی در مصرف برق و گاز را مسئولیت همگانی دانست.

وی بیان داشت: اطلاع‌رسانی‌ها و آگاهی‌بخشی برای آمادگی گروه‌های مختلف باید انجام گیرد.

حمایت از ۵۴ هزار و ۲۲۵ خانوار آسیب دیده ناشی از کرونا

مریم حسین‌پور مدیر گروه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان از حمایت ۵۴ هزار و ۲۲۵ خانوار آسیب دیده ناشی از کرونا با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان خبر داد.

وی ابراز داشت: تیم رهگیری در استان با ۳ هزار و ۲۴ نفر عضو ایجاد شده که رهگیری و شناسایی افراد مثبت و افراد در تماس نزدیک با افراد مبتلا به کرونا را انجام می‌دهند.

حسین‌پور افزود: تیم‌های رهگیری تا کنون ۳۸۰ هزار و ۷۸۴ نفر را شناسایی کرده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۵۸۲ تست رپید انجام شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۴ تیم مراقبت در منزل با عضویت ۲۳۶ نفر به ۵۷ هزار و ۳۱ نفر خدمات مراقبت در منزل را تاکنون انجام داده‌اند و ۱۳۴۲ نفر در ۲۸۰ تیم نظارتی کار نظارت بر واحدهای صنفی، مکان‌های پرتردد، جاهایی که ازدحام زیاد است و اماکن توزیع مواد غذایی و … را برعهده دارند و تا کنون ۱۶۹ هزار و ۱۲۲ نظارت صورت گرفته است.

مدیر گروه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۸۹۵ تیم حمایتی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به ۵۴ هزار و ۲۲۵ خانوار آسیب‌پذیر بسته‌های حمایتی را دریافت کردند و ۲۸۲۱ نفر عضو تیم‌های حمایتی هستند./ مهر

کپی