اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

لیگ برتر فوتبال؛

ربیعی: آماده مقابله با پیکان هستیم

ربیعی: آماده مقابله با پیکان هستیم

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: با وجود داشتن پنج بازیکن مصدوم، آماده مقابله با پیکان هستیم.

 «محمد ربیعی» روز سه‌شنبه در نشست خبری پیش از دیدار برابر پیکان در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: پیکان و نتایج این تیم نشان می‌دهد که فردا بازی سختی را پیش رو داریم. تیم ما از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده است. دغدغه‌ها و مشکلاتی داریم اما برای انجام یک بازی خوب و فنی آماده‌ایم و امیدوارم تیم با تمرکز کامل برنامه‌های خود را اجرا کند.

وی افزود: پیکان تیم قابل احترامی است. ۲ دوست من اکبر محمدی و مهدی تارتار در پیکان هستند و شرایط خوبی را ایجاد کرده‌اند و به خاطر این جایگاه به پیکانی‌ها تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در رابطه با مصدومیت پرتعداد بازیکنان این تیم یادآور شد: برای خود ما هم این موضوع سخت است. ناصر سالاری، قائم اسلامی‌خواه، محمدحسین کریم‌زاده و محسن طرحانی مصدومان ما هستند. مسیح زاهدی هم بیمار است اما گروه پزشکی در حال تلاش او را به دیدار با پیکان برسانند. در ۱۰ دیداری که پشت سر گذاشتیم، هیچ وقت تیم کام را در اختیار نداشتم.

ربیعی خاطرنشان کرد: بخش عمده این مصدومیت‌ها به بازی ترکیبی در زمین چمن مصنوعی و طبیعی باز می‌گردد. در حال بررسی هستیم و با توجه به شرایط امیدواریم،  زمین تمرینی مناسب برای تیم در رفسنجان تهیه شود. همچنین ورزشگاه ما هم به زمین چمن طبیعی مجهز شود. مس رفسنجان و نساجی با مشکل بازی در زمین چمن مصنوعی دست و پنجه نرم می‌کنند. تیم مدیریت باشگاه در حال پیگیری است تا زمین چمن طبیعی آماده شود. جدا از این موضوع باید تدابیر بهتری را برای بازیکنان داشته باشیم تا این مصدومیت‌ها کمتر شود. درد همسترینگ در بازیکنان امسال شیوع زیادی داشته است. این مشکل وجود دارد اما مطمئن هستم بازیکنانم با نهایت درایت و با تمام وجود بازی خواهند کرد.

وی در رابطه با اینکه تیمش کمتر از بازیکنان جوان در لیگ برتر استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: به بازیکنان جوان خوبی در این چند هفته بازی دادیم. تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آید محور تجربه پررنگ تر است، اما به طور قطع در ادامه از بازیکنان جوان هم استفاده خواهیم کرد. 

ربیعی در مورد شرایط سعید کریمی که در فهرست تیمش قرار ندارد، گفت: سعید کریمی مورد انضباطی دارد و از نظر فنی هم شرایط ایده‌آلی ندارد.

وی در خصوص اینکه تیمش چندان در گلزنی آمار خوبی را به ثبت نرسانده است، گفت: لیگ را به ۲ قسمت تقسیم می‌کنیم. تیم ما در پنج بازی اول با وجود عملکردی خوب، نتوانستیم گل بزنیم. این تیم ۱۴ بازیکن جدید دارد و زمان‌بر است که از نظر تاکتیکی بازیکنان به شرایط ایده‌آل برسند. اما در پنج بازی بعد ۶ گل زدیم. ریتم رو به رشدی داشتیم اما همچنان جزو پایین‌ترین تیم‌ها در گل زده هستیم.

سرمربی مس رفسنجان مورد گل‌های دریافتی تیمش اضافه کرد: روی گل‌های دریافتی مشکلاتی داشتیم که در حال ترمیم هستیم. باید بیشتر موقعیت ایجاد کنیم و کمتر موقعیت دهیم و نقاط ضعف را ترمیم خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه پرتاب اوت دستی یکی از تاکتیک‌های پیکان است، اضافه کرد: این یکی از تاکتیک‌های برجسته پیکان است. خودمان هم در مس رفسنجان علی علیزاده را داریم که ابداع کننده پرتاب اوت دستی بلند در فوتبال ایران است. این یک بحث تاکتیکی است. سعی می‌کنیم با تدابیر ویژه با این تاکتیک مقابله کنیم.

دیدار تیم‌های پیکان و مس رفسنجان از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهدا شهر قدس برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تارتار: مقابل مس رفسنجان محکوم به کسب سه امتیاز هستیم

کپی